Historia i profil firmy

EMOS GROUP
 

EMOS to stabilna firma handlowa działająca na rynku artykułów elektrycznych od 1991 roku. Siedziba firmy znajduje się w Prerovie w Czechach. W skład grupy EMOS wchodzą 4 spółki-córki: w Polsce, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech, zatrudniając łącznie ponad 300 pracowników.

Dodatkowo produkty EMOS dystrybuowane są na rynkach pozostałych krajów Unii Europejskiej oraz Europy Środkowo-Wschodniej.

W ofercie firmy znajduje się ponad 2000 produktów przeznaczonych przede wszystkim do zastosowań w gospodarstwach domowych. Należą do nich: źródła światła, oprawy oświetleniowe, przedłużacze, latarki, przewody, materiały instalacyjne, dzwonki, wideodomofony, stacje pogodowe oraz baterie.

Dla zapewnienia najwyższej jakości, produkty testowane są we własnym laboratorium badawczym wyposażonym w nowoczesny sprzęt pomiarowy.

W 2001 roku zostało wybudowane Centrum Logistyczne, a po modernizacji w 2008 roku przekształciło się w Centrum Eurologistyki, umożliwiając dostawę towarów klientom B2B z jednego wspólnego magazynu centralnego w ciągu 24 godzin. Jest to w pełni zautomatyzowany magazyn o powierzchni 8 500 m2, 10 500 miejsc paletowych oraz 2 700 pozycji regałowych. 

EMOS PL

Polski oddział firmy EMOS z siedzibą w Bielsku-Białej został utworzony w 2004 roku. Początkowo sprzedaż skierowana była do kilku kluczowych klientów, a głównym celem działalności spółki była popularyzacja produktów EMOS oraz zainteresowanie ofertą coraz to większej liczby hurtowni z całej Polski.

Kolejne lata działalności firmy charakteryzowały się dalszym wzrostem liczby klientów oraz umocnieniem pozycji na rynku. Firma oraz produkty EMOS zaczęły być rozpoznawalne na rynku polskim.

 

Obecnie produkty EMOS są sprzedawane w hurtowniach, sklepach detalicznych oraz większości sieci handlowych, m.in. Media Markt, Saturn, Leroy Merlin, Bricoman, PSB Mrówka, E. Leclerc, Obi, Bricomarche, Auchan.

Na terenie całego kraju działa 9 przedstawicieli regionalnych. Wychodząc naprzeciw wymaganiom coraz większej ilości klientów, konieczne jest powiększenie w najbliższym czasie liczby przedstawicieli.

Wieloletnie doświadczenie i znajomość branży pozwala nam na systematyczne weryfikowanie potrzeb rynku i dopasowywanie oferty do jego potrzeb.

Europa

Informacje o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym

 

 

Działalność naszej firmy jest zgodna z unijnymi przepisami o ochronie środowiska.
 

 Informacje o Kosztach gospodarowania odpadami (KGO)

Kosz


Etykiety energetyczne

 

 

 

 

 

 

 

© EMOS spol. s r.o., Wszelkie prawa zastrzeżone. Dodaj stronę do ulubionych.