Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżki 12 zł na pierwszy zakup
Strona główna Informacje na temat źródeł światła EMOS
Informacje na temat źródeł światła EMOS

Informacje na temat źródeł światła EMOS

24 cze 2020

EMOS lighting, jako wiodący dostawca źródeł światła, zachowuje odpowiedzialne podejście w stosunku do swoich klientów i zawsze stara się szczegółowo i dokładnie informować ich o parametrach swoich produktów. Klient może być zatem pewien, że produkt, który kupuje, dokładnie odpowiada parametrom podanym na opakowaniu. Ma on pewność, że podane parametry nie są wartościami fikcyjnymi. Niestety, nie wiele firm z branży oświetleniowej może wydać podobne oświadczenie.Integracna-gula.jpg
 
Do celów testowania produktów posiadamy dobrze wyposażone laboratorium na czele z kulą całkującą. Kula całkująca to urządzenie, które w połączeniu z innymi urządzeniami pomiarowymi umożliwia bezpośredni pomiar parametrów optycznych i elektrycznych testowanych produktów.
 
EMOS lighting wykorzystuje do pomiaru przyrządy dostarczone przez jedną z czołowych firm zajmujących się pomiarami fotometrycznymi. Kula całkująca stanowi podstawę aparatu badawczego. W rzeczywistości jest to ciemna komora o średnicy 2 metrów, w której zostaje umieszczone testowane światło, a także w której wykonywany jest sam pomiar.
 

Spektroradiometr

Głównym urządzeniem pomiarowym w aparaturze badawczej jest spektrodiometr. Spektroradiometr w połączeniu z Spektroradiometer-(1).jpgkulą całkującą mierzy bezpośredni strumień światła, wydajność świetlną, temperaturę barwową i inne wielkości fotometryczne. Bardzo ważnym urządzeniem do pomiaru parametrów elektrycznych jest dokładny multimetr cyfrowy, który gwarantuje rzeczywistość wartości parametrów mierzonych źródeł światła. Używamy również precyzyjne źródło zasilania prądem zmiennym i stałym, aby ustawić dokładne parametry zasilania dla źródeł światła.
 
Integralną częścią zestawu jest także kalibrująca żarówka halogenowa. Jest to skalibrowana żarówka halogenowa, która służy do precyzyjnego ustawienia i konfiguracji łańcucha pomiarowego.

Dzięki wyżej wymienionym urządzeniom jesteśmy w stanie zmierzyć wszystkie źródła światła - od fluorescencyjnych lamp energooszczędnych czy halogenowych po LED (żarówki LED, taśmy LED). Mają Państwo gwarancję, że informacje, które znajdują się na opakowaniu naszych źródeł światła, są prawdziwe i rzeczywiste. Jeżeli mają Państwo pytania, bądź uwagi na temat jakiegokolwiek z naszych produktów, prosimy o kontakt.