Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżki 12 zł na pierwszy zakup

O nas

EMOS - Making Life Easy

Naszą pasją jest energia elektryczna! Lubimy opracowywać, wyszukiwać i dostarczać produkty elektryczne, które dzięki optymalnej cenie i jakości pomagają naszym partnerom biznesowym odnieść sukces na bardzo konkurencyjnym rynku. Skoncentruj się na rozwoju swojego biznesu, zmniejszaj koszty, a skomplikowane rzeczy zostaw nam. Doskonała dostępność produktów w magazynie, szybka logistyka i łatwa komunikacja to nasza najważniejsza broń.

 
 

Przedstawiamy EMOS

Od prawie 30 lat spółki EMOS oferują domowe produkty elektryczne, które codziennie towarzyszą każdemu z nas.

 

Marka EMOS oferuje zwłaszcza baterie, źródła światła i oprawy do użytku domowego i przemysłowego, przedłużacze, latarki, anteny, małe urządzenia elektroniczne – multimetry, testery, dzwonki itp.

Od 1993 roku jesteśmy wyłącznym dystrybutorem znanej firmy GP Batteries na rynku czeskim, słowackim, węgierskim, słoweńskim i chorwackim. Dystrybuujemy tam baterie konsumenckie i akumulatorki, ładowarki, powerbanki oraz latarki.

Handlowe i logistyczne centrum grupy EMOS o powierzchni przekraczającej 16.000 m2 znajduje się w mieście Přerov, w Czechach.

 

EMOS PL Sp. z o.o.

Dostawcą produktów EMOS na rynek polski jest firma EMOS PL Sp. z o.o., która jest częścią holdingu EMOS.

 

W związku z rosnącym zainteresowaniem produktami EMOS ze strony polskich klientów, w 2004 r. powstał oddział EMOS PL sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku-Białej. Z biegiem lat firma stale się rozwijała i obecnie jest wyłącznym dystrybutorem produktów EMOS na rynku polskim, zatrudniającym łącznie 33 pracowników. Podstawową ofertę asortymentu EMOS stanowią drobne produkty elektryczne codziennego użytku, jak i do zastosowań profesjonalnych, tj. przedłużacze, źródła światła i oprawy LED, latarki, kable. Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu i znajomość branży pozwala nam na systematyczne weryfikowanie i dopasowywanie się do potrzeb naszych klientów i całego rynku. Nasze produkty cieszą się uznaniem ze względu na funkcjonalność, praktyczność oraz stosunek jakości do ceny.

 

ponad
30 lat
z wami

5
oddziałów handlowych

26
krajów eksportowych

450
pracowników

 

Historia w skrócie

Historia grupy EMOS rozpoczęła się w 1991 roku w Přerovie, małym przemysłowym miasteczku położonym w Czechach. W ciągu 30 lat naszego istnienia rozwijaliśmy się dynamicznie..

 

Spółką-matką grupy EMOS jest EMOS CZ Group a.s., która posiada 100% udziałów w spółkach EMOS spol. s r.o., EMOS Depo CZ s.r.o., EMOS SK, EMOS PL, EMOS HU i EMOS SI. Utworzenie grupy EMOS umożliwia bardziej efektywne zarządzanie polityką biznesową w całej grupie, centralizację procesów logistycznych, wykorzystanie synergii jednolitych, centralnych zakupów oraz pozwala czerpać korzyści z kapitału i siły ekonomicznej całej grupy EMOS.

 
 

1991

założenie spółki EMOS spol. s r.o.

 

1993

założenie spółki zależnej na Słowacji

 

1998

założenie spółki zależnej w Słowenii

 

2001

wybudowanie nowoczesnego Centrum Eurologistycznego

 

2004

założenie spółki zależnej w Polsce

 

2004

uruchomienie sklepu internetowego dla partnerów i klientów końcowych

 

2009

początek przejścia spółek zależnych do scentralizowanej Eurologistyki

 

2009

powstanie laboratorium badawczego

 

2009

założenie spółki zależnej na Węgrzech

 

2015

zakończenie procesu przejścia wszystkich spółek zależnych do centralnego centrum logistycznego

 

2017

rozpoczęcie budowy nowej powierzchni biurowej

 

2017

założenie spółki Emos CZ group a.s.

 

2017

przeprojektowanie wizerunku firmy i wprowadzenie nowego logo

 

2020

przeprowadzka do nowo wybudowanych biur

 

2022

przejęcie EMOS CZ group a.s., Legrand France S.A. został nowym akcjonariuszem spółki

 

Tworzenie i testowanie

Uważnie monitorujemy trendy w branży i za pośrednictwem naszych partnerów biznesowych przekazujemy je użytkownikom końcowym w postaci nowych produktów EMOS. Reputacja naszej marki, jakość produktów i zaufanie sprzedawców to ogromne zobowiązanie, którego staramy się dotrzymać, opracowując, wybierając i testując jakość wszystkich produktów EMOS.

 
 

Optymalna cena i jakość naszych produktów

Jak to osiągamy? W naszej ofercie znajdziesz produkty opracowane przez zespół specjalistów i menedżerów produktu EMOS wraz z wiodącymi światowymi producentami w tej dziedzinie.

 

W ten sposób tworzymy asortyment zawierający produkty unikalne, które dokładnie spełniają warunki cenowe, jakościowe, użytkowe, estetyczne i prawne, narzucone im przez poszczególne rynki, na które są dostarczane pod marką EMOS.

Dzięki surowym wymaganiom jakościowym dajemy na wybrane linie asortymentowe gwarancję nawet na 5 lat.

 

Tysiące testów jakości

Precyzyjne testy i badania laboratoryjne są częścią rozwoju każdego produktu.

 

Każdy z naszych produktów podlega ścisłej kontroli jakości przeprowadzanej przez zespół inspektorów bezpośrednio u producenta, a następnie w naszym własnym laboratorium. Wykonujemy prawie 1 100 testów rocznie, nadzorowanych przez 25 specjalistów.

Sprzęt laboratoryjny jest dostosowany do portfolio produktów, które dostarczamy na rynek.

Jednym z kluczowych urządzeń jest kula fotometryczna, która służy do pomiaru parametrów źródeł światła. Innym ważnym urządzeniem jest goniofotometr, który służy do pomiaru charakterystyki promieniowania opraw oświetleniowych.

Ponadto laboratorium wyposażone jest w kamery termicznekomputerową ławkę oświetleniową do testowania żywotności źródeł światła, sprzęt do testowania metodą gorących drutówtestery baterii, akumulatorów i innego nowoczesnego sprzętu.

Dzięki testom możemy podpisać się pod danymi podanymi na opakowaniu i gwarantujemy bezusterkowość i bezpieczeństwo każdego produktu.

 

 

Chronimy przyrodę

Szukamy optymalnego sposobu zaspokojenia rosnących wymagań w zakresie zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie ochrony towarów podczas przeładunku i transportu.

 

Posiadamy własne centrum projektowe z wykwalifikowanym zespołem grafików, którzy podczas projektowania i rozwoju opakowań ściśle monitorują najnowsze trendy w dziedzinie opakowań.

Kładziemy nacisk na wykorzystanie materiałów opakowaniowych nadających się do recyklingu i zmniejszanie objętości użytych materiałów opakowaniowych.

 

Testowane przez ratowników

Latarki i latarki czołowe EMOS i GP Batteries regularnie przechodzą test jakości podczas szkolenia Rescue Patrol.

 

W przypadku latarek i latarek czołowych w ekstremalnych warunkach sprawdzane są takie parametry, jak czas świecenia, opór przetwarzania, możliwość ładowania z pojazdu lub poświata.

O wiarygodności naszej firmy świadczą również certyfikaty, które gwarantują jakość sprzedawanych towarów, szybkość dostawy i rzetelność w świadczeniu usług.

 

Dostępność towarów i zaawansowana logistyka

Pomagamy zmniejszać koszty i nie wymagamy tworzenia dużych zapasów produktów. Jednym z filarów naszej długoterminowej strategii jest zapewnienie doskonałej dostępności zapasów naszego asortymentu i ekspresowy transport do miejsca przeznaczenia. Zapewniamy otrzymanie towaru na czas i zgodnie z umową zawartą z nami w momencie zakupu.

 
 

Doskonała dostępność produktów

Centrum logistyczno-magazynowe EMOS znajduje się w Czechach, w mieście Přerov. Podzielone jest na trzy jednostki– magazyny towarów, magazyn kontroli, pakowanie i wysyłka.

 

Całkowita powierzchnia magazynowa wynosi ponad 16 000 m2 i umożliwia magazynowanie ponad 95 % pozycji z naszego asortymentu w dostatecznych ilościach.

Codziennie wysyłamy nawet 23 000 produktów, 2000 paczek i 200 europalet, które dostarczamy do 26 krajów Unii Europejskiej. Pojemność naszych magazynów wynosi 22 000 miejsc paletowych, 1200 regałów półkowych i 2600 pojemników w automatycznym magazynie wysokiego składowania.

 

Wysoki stopień automatyzacji

W 2017 roku zainwestowaliśmy ponad 300 milionów CZK, co pozwoliło na automatyzację operacji magazynowych i dostawę towarów w bardzo krótkim czasie.

 

W naszych magazynach mamy ponad 2 km rolkowych transporterów taśmowych, stosujemy w pełni zautomatyzowane systemy regałów KARDEX dla małych produktów i inne nowoczesne technologie, takie jak kody RFID.

 

Ekspresowa logistyka

Nasz towar jest zwykle dostarczony w ciągu 24 godzin od złożenia zamówienia.

 

Zdecydowana większość przesyłek jest wysyłana tego samego dnia, nie później niż następny dzień roboczy po złożeniu zamówienia. Do transportu przesyłek korzystamy z usług renomowanych światowych przewoźników (DHL, Fedex, GLS, UPS, Geis, GW itp.).

 

22 000
pozycje paletowe

1 200
miejsca na półkach

23 000
rozładowanych artykułów jednego dnia

2 600
elementy aktywne