Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżki 12 zł na pierwszy zakup
Strona główna Żyj zdrowo z TRUE LIGHT
Żyj zdrowo z TRUE LIGHT

Żyj zdrowo z TRUE LIGHT

Nowa seria żarówek wspierająca zdrowy styl życia -

Starasz się pozytywnie wpłynąć na zdrowie swoje i swoich bliskich poprzez zdrowy styl życia? Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkową ofertę żarówek LED TRUE LIGHT. 

Żarówki LED TRUE LIGHT zmniejszają emisję światła niebieskiego i zapewniają, że oświetlane obiekty mają realistyczne kolory, dzięki wysokiemu współczynnikowi oddawania barw CRI > 94.   W połączeniu z funkcją Flicker-free eliminującą miganie i wysoką efektywnością energetyczną oferują wyjątkowy zestaw parametrów, które sprawią, że Twoje życie będzie lepsze i zdrowsze.

Główne zalety żarówek LED TRUE LIGHT:

  • zmniejszona ilość niebieskiej składowej widma;
  • dwie dostępne barwy światła, trzy warianty oprawek;
  • wysoka efektywność energetyczna 110 lm/W;
  • wysoki współczynnik oddawania barw CRI > 94;
  • funkcja Flicker-free
 

Czym jest światło niebieskie?

Światło niebieskie samo w sobie nie jest szkodliwe. Jest to składowa światła, która występuje również w świetle dziennym. Biorytm człowieka jest regulowany przez światło dzienne i funkcjonuje na zasadzie naprzemiennego występowania dnia, kiedy organizm jest wystawiony na działanie światła niebieskiego, i nocy, kiedy tego światła brak. W nocy organizm produkuje dwa ważne hormony, które wpływają na funkcjonowanie biorytmu — melatoninę i serotoninę.

DOBROCZYNNE ODDZIAŁYWANIE ŚWIATŁA NIEBIESKIEGO

SZKODLIWE ODDZIAŁYWANIE ŚWIATŁA NIEBIESKIEGO

Zwiększa czujność i wrażliwość na bodźce. Zakłóca rytm okołodobowy.
Wspomaga pamięć i poprawia koncentrację. Zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia depresji.
Poprawia nastrój. Wywołuje syndrom widzenia komputerowego objawiający się: niewyraźnym widzeniem, trudnościami z koncentracją, suchymi i podrażnionymi oczami, bólami głowy.
  Zwiększa ryzyko cukrzycy, chorób serca i otyłości.
  Może spowodować trwałe uszkodzenie wzroku oraz przyczynić się do zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem, które może doprowadzić do całkowitej ślepoty.
 
 

Od Ciebie zależy, jaką barwę światła wybierzesz.

ZACHOWAJ CZUJNOŚĆ

Zmniejszona emisja niebieskiej składowej światła żarówek TRUE LIGHT w połączeniu z neutralną barwą białą pozytywnie wpływa na produkcję serotoniny, czyli hormonu szczęścia. Hormon ten oddziałuje na nasze myślenie, kreatywność, wydajność i zdolność koncentracji.

MIEJSCA ZASTOSOWANIA:
gabinet, pokój dziecięcy, kuchnia itp.

 

USYPIAJ ŁATWIEJ

Ciepła barwa biała żarówek TRUE LIGHT jest idealna do zastosowania w miejscach, w których chcemy się zrelaksować, poczytać lub odprężyć po ciężkim dniu. Dzięki zmniejszonej ilości niebieskiej składowej światła żarówki te przyczyniają się do produkcji melatoniny. Łatwo zaśniesz i będziesz spać spokojnie i nieprzerwanie aż do rana.

MIEJSCA ZASTOSOWANIA:
sypialnia, ogród zimowy, salon itp.