Tylko 30,00 zł do darmowej dostawy
PROMOCJA na oprawy led rabat 15% z kodem led15
rabat 10% na zarówki led z kodem zarowki10

Detektor dymu GS536G

Symbol P56501
Bezpłatna dostawa od 30,00 zł
dla wszystkich sposobów wysyłki
W magazynie
7 lut 2023 U Ciebie
37,30
Opis

Opis produktu

Detektor dymu z sygnalizacją optyczno-akustyczną o żywotności 10 lat.

Rozszerzony opis

 

Szybko wykryć zbliżające się niebezpieczeństwo

Najczęstszymi przyczynami pożarów w domach są wady instalacji elektrycznej, złe utrzymanie komina, usterki techniczne urządzeń elektrycznych, niedostatecznie zgaszone niedopałki papierosów lub nieostrożne obchodzenie się z ogniem otwartym (świece, flambirowanie). Zanim jednak Twój dom ogarną płomienie, masz zwykle kilka godzin na interwencję. Ogień będzie zwracał na siebie uwagę zarówno wizualnie (tlący się, później z gęstym czarnym dymem), jak i poprzez zapach. Problemem pozostaje fakt, że większość pożarów rozpoczyna się w nocy, kiedy mieszkańcy domu nie wiedzą o nich, aż do momentu, kiedy jest już za późno na ratunek. Nie podejmuj więc niepotrzebnego ryzyka i ochroń swoją rodzinę i mienie za pomocą czujnika dymu.

Sygnalizacja optyczna i akustyczna

W przypadku wykrycia dymu czujka wyda głośny sygnał dźwiękowy i jednocześnie zacznie migać czerwona dioda LED. Ze względów bezpieczeństwa nie można wyciszyć ani wyłączyć alarmu. Będzie on aktywny do czasu ponownego oczyszczenia powietrza.

.

Gdzie go umieścić

Z punktu widzenia bezpieczeństwa, bezsprzecznie najlepiej zainstalować go w każdym pomieszczeniu w domu. Nigdy nie wiadomo, gdzie utworzy się ognisko pożaru, a im więcej czujek posiadasz, tym szybciej się zorientujesz. Ale unikanie kuchni, łazienki i garażu – para wodna, opary kuchenne lub spaliny mogą wywołać fałszywe alarmy. Jeśli Twoja sytuacja nie pozwala Ci na wyposażenie całego domu w czujki, zbierz przynajmniej jedną na każde piętro i umieść ją w miejscu, w którym alarm będzie Cię budził z głębokiego snu (np. w korytarzu przed sypialnią).

.

10 lat spokojnego snu

Każdy czujnik dymu zawiera czujnik, którego żywotność jest ograniczona. Gdy nadchodzi jego ostatnia godzina, trzeba zaopatrzyć się w zupełnie nowe urządzenie. EMOS GS536 zapewni Ci bezpieczeństwo przez 10 lat. Jeśli zapomnisz o jego dacie ważności w procesie, etykieta na plecach przypomni Ci – konkretnie mówi „urządzenie wymień:“.

.

Solidne działanie

Tylko jedna bateria alkaliczna 9V utrzymuje czujnik dymu EMOS przy życiu. Zapomnij w tym przypadku o akumulatorku, ma on zbyt małe napięcie (tylko 8,4V), aby detektor działał prawidłowo. Detektor sam zacznie ostrzegać o potrzebie nowego źródła zasilania na 30 dni przed jego całkowitym rozładowaniem. Po spełnieniu tego wymogu, masz spokój ponownie na długi czas – będziesz musiał wymienić baterię około 1× na rok.

.

Łatwa instalacja

Czujnik dymu GS536 montuje się szybko i łatwo na ścianie lub suficie. Szczegółowa instrukcja obsługi poprowadzi Cię dokładnie na jaką wysokość od ziemi i sufitu. W opakowaniu znajdziesz również wszystkie niezbędne akcesoria – podkładkę montażową, podkładki do mycia oraz śruby..
Parametry

Parametry

Marka EMOS
Główny kod zamówienia P56501
Kod produktu 2104101000
EAN 8592920048634
typ detekcji detektor dymu
możliwość podłączenia następnych detektorów nie dotyczy
zasięg modułu nie dotyczy
głośność sygnalizacji >85 dB w odległości 3 m
stopień ochrony nie dotyczy
zasilanie 1× 9 V, w zestawie
pamięć alarmów nie dotyczy
temperatura pracy 0 °C do 40 °C
wilgotność robocza 5–95 %
częstotliwość nie dotyczy
typ instalacji montaż na ścianę albo wolnostojący
typ sygnalizacji optyczna i dźwiękowa
przeznaczone do typu nie dotyczy
żywotność 10 lat
#
wymiary 90 × 33 mm
opakowanie 1 szt., pudełko
Ocena produktu

Ocena produktu

Te opinie są niezależnymi opiniami naszych klientów, którzy zakupili ten produkt w sposób potwierdzony. Więcej tutaj.
Pliki do pobrania FAQ

FAQ – częste pytania

Max 40 m2

.