Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżki 12 zł na pierwszy zakup
Strona główna Bezpieczeństwo domu Zamki ELEKT.ZAMEK 12V/0,6A FAB1211MB

ELEKT.ZAMEK 12V/0,6A FAB1211MB

Symbol C0024
Bezpłatna dostawa od 30,00 zł
dla wszystkich sposobów wysyłki
W magazynie
24 cze 2024 U Ciebie
539,00

Radzimy dokupić

170,00
W magazynie
145,60 zł z kodem: ENERGIA20
182,00
W magazynie
41,20 zł z kodem: ENERGIA20
51,50
W magazynie
130,00
W magazynie
Opis

Opis produktu

Zamek FAB do sterowania zamykaniem drzwi z funkcją mechanicznego odblokowania. Zamek po przestawieniu elementu blokującego można wyłączyć na stałe i umożliwić swobodne wejście.

Rozszerzony opis

Elektroniczny zamek do drzwi z funkcją mechanicznego odblokowywania  

Czy podoba Ci się idea zamka do drzwi, którym można sterować zdalnie, a tym samym zaoszczędzić czas i podróż, gdy np. w Twoim domu zadzwoni gość? Warto wtedy rozważyć zaopatrzenie się w BEFO 1211 elektroniczny zamek do drzwi, który zastępuje funkcję klasycznej klamki. Elektroniczny zamek do drzwi, znany również jako elektryczny otwieracz lub elektryczny otwieracz do drzwi, charakteryzuje się eleganckim wyglądem i licznymi zaletami. Co to jest? Przyjrzyjmy się bliżej.  

.

Elektroniczna kontrola dostępu

Zamek elektroniczny BEFO 1211 o wymiarach 25 × 28 × 250 mm realizuje funkcję zdalnego sterowania kotwicą/zatrzaskiem mechanizmu drzwiowego i zastępuje funkcję klasycznej klamki, nie pełni więc funkcji zamiennika klasycznego zamka. Innymi słowy, jest to zamiennik standardowego otworu w ościeżnicy, do którego pasuje kotwa drzwiowa.  

.

Sygnał dźwiękowy powiadomi Cię o otwarciu drzwi

W przypadku zasilacza sieciowego do sterowania elektrozamkiem, po wprowadzeniu impulsu za pomocą przycisku lub urządzenia mobilnego, otwarciu elektrozamka będzie towarzyszył sygnał dźwiękowy w postaci typowego brzęczenia na czas zwolnienia zamka. Jeśli podczas sygnału dźwiękowego nikt nie otworzy drzwi, należy wielokrotnie nacisnąć przycisk. Po upływie interwału, gdy elektryczna blokada drzwi znajdzie się w pozycji UNLOCKED, automatycznie powróci ponownie do pozycji BLOCKED. 

.

Zdalne sterowanie przez telefon domowy/bezprzewodowy lub wideofon

Zamek elektryczny BEFO 1211 może być zdalnie sterowany przez Twój telefon domowy/bezprzewodowy lub wideofon za pomocą jednego przycisku. To proste, praktyczne i wygodne rozwiązanie.

Dezaktywacja zamka i trwałe odblokowanie drzwi  

Jeśli chcesz pozostawić drzwi trwale odblokowane, wystarczy przesunąć dźwignię mechaniczną do pozycji Unlocked/Locked. W ten sposób możesz dezaktywować zamek - trwale go odblokować i pozostawić odblokowane na dowolnie długi czas. Opcja ta jest bardzo popularna np. wśród właścicieli sklepów, którzy chcą mieć stale odblokowane drzwi w godzinach otwarcia i ponownie je zamykać w czasie przerwy. Zamek w pozycji Locked działa ponownie standardowo.  

.

 Montaż zamka do drzwi 

Jako pierwszy krok w instalacji, konieczne jest zapewnienie miejsca na umieszczenie korpusu zamka elektronicznego. Umieść go w przygotowanym wcześniej miejscu w futrynie i odpowiednio zabezpiecz zamek.  

Parametry

Parametry

Marka BeFo Profi
Główny kod zamówienia C0024
Kod produktu 2804000013
EAN 4042203778382
typ z przełączaniem mechanicznym, położenie OTWARTE - stałe przejście
zasilanie 12 V AC/DC (brak w zestawie)
produkt zamek
wymiary 25 × 28 × 250 mm
opakowanie 1 szt., pudełko
Opinie o produkcie

Opinie o produkcie

Te opinie są niezależnymi opiniami naszych klientów, którzy zakupili ten produkt w sposób potwierdzony. Więcej tutaj.
Dokumenty do pobrania

Dokumenty do pobrania

Dokumenty i pliki dostępne do pobrania
FAQ – częste pytania

FAQ – częste pytania

Zakres temperatur wynosi od -15°C do +50°C.

.

Wyjście rozwiązuje się normalnie, bierze się klamkę, jeśli jest od wewnątrz kulka, to można ją rozwiązać przyciskiem wyjścia. Urządzenie nie działa jako zamek, a jedynie jako otwieracz, zamiennik klamki.

Zamek elektryczny/otwieracz jest tylko odpowiednikiem w drzwiach, umieszczonym w ościeżnicach, a nie bezpośrednio w samych drzwiach. Jest to otwieracz a nie dosłownie zamek, ten otwieracz zastępuje jedynie funkcję standardowej klamki do drzwi. Typowy przypadek to drzwi wejściowe, gdzie masz piłkę drzwi na zewnątrz drzwi zamiast standardowej klamki i ten otwieracz pozwala wewnętrzny monitor lub czytnik chipów RFID, aby wysłać impuls do tego elektrycznego zamka / otwieracza i umożliwić przejście.
Produkt N3111 można stosować przy wartościach napięcia 12V i 1A. Zacisk należy odciąć i podłączyć zgodnie ze schematem.
C0024- Naciśnij odpowiedni przycisk, aby aktywować typowy dźwięk brzęczenia przez 1-2 sekundy, pozwalając gościowi na otwarcie bramy lub drzwi wejściowych. Jeśli nie zdążą w tym przedziale czasowym, trzeba wyzwolić nowy impuls, ma też wbudowany bolec, który można łatwo wysunąć i zamek zdezaktywować (trwale odblokować) na dowolnie długi czas. W tym czasie dostęp do Twojej nieruchomości/domu jest nieograniczony. Model / C0025- jest specyficzny w stosunku do pozostałych modeli dzięki funkcji trzpienia dynamometrycznego. Dzięki niemu zamek odblokuje się po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na telefonie domowym lub wideotelefonie i pozostanie w takim stanie do momentu przejścia osoby przez bramę. Po zatrzaśnięciu BEFO 1221 zablokuje ją ponownie, co czyni go pożądanym narzędziem, zwłaszcza w miejscach, gdzie jednostka kamery nie znajduje się tuż przy bramie.

Tak, jest to możliwe ze wszystkimi naszymi zamkami, ale długość impulsu można ustawić na wideodomofonie H3010 tylko w zakresie od 2 do 10 sekund. 

Do prawidłowego działania konieczne jest zastosowanie otwieracza elektrycznego 12V o małej mocy: np. produkt C0024 lub C0025.

Jeżeli czas przełączania jest zbyt krótki, pomocne byłoby włączenie do okablowania przekaźnika opóźniającego sterowanie zamkiem. 

.
Tak, to możliwe. Ale potrzebny jest jeszcze jeden zasilacz, który dostarcza prąd zmienny do urządzenia.
Zasilanie odbywa się za pomocą zasilacza ( 12V AC/DC), który nie jest dołączony do zestawu. Jeśli podłączony do AC- będzie warkotał przy pulsowaniu / jeśli DC- będzie dingował. UWAGA: wideodomofon H2014 ma to inaczej, nie potrzeba zasilania 12V, zamek jest zasilany z monitora.
Polecamy wyłącznie zamki niskonapięciowe o napięciu 12V.

Instrukcję znajdziesz w załączonym dokumencie.

Do wszystkich obecnie oferowanych wideofonów (w tym H1085 i H1086) można polecić blokadę drzwi. Wszystkie oferowane wideotelefony posiadają funkcję sterowania blokadą drzwi. Warto też wspomnieć o zasilaczu 12V, którego nie ma w zestawie. UWAGA: wideodomofon H2014 ma to inaczej, nie potrzeba zasilania 12V, zamek jest zasilany z monitora.
To powinno być do zrobienia. W tym przypadku napięcie nie ma większego znaczenia. To tylko początkowy impuls wysłany do zamka, po którym następuje kliknięcie.
Kierunek otwarcia nie ma znaczenia. Zamek w drzwiach w zasadzie tylko steruje mechanizmem. Zamek elektryczny/otwieracz jest tylko odpowiednikiem w drzwiach, umieszczonym w ościeżnicach, a nie bezpośrednio w samych drzwiach. Jest to otwieracz a nie dosłownie zamek, ten otwieracz zastępuje jedynie funkcję standardowej klamki do drzwi. Typowy przypadek to drzwi wejściowe, gdzie masz piłkę drzwi na zewnątrz drzwi zamiast standardowej klamki i ten otwieracz pozwala wewnętrzny monitor lub czytnik chipów RFID, aby wysłać impuls do tego elektrycznego zamka / otwieracza i umożliwić przejście.
Nie ma możliwości ustawienia blokady drzwi na określony czas, ponieważ nie jest to klasyczny zamek (szlaban), a jedynie zamiennik klamki i zewnętrznej - wejściowej strony drzwi.