Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżki 12 zł na pierwszy zakup
Strona główna Jak wybrać wideodomofon?
Jak wybrać wideodomofon?

Wideodomofony EMOS.

Podaruj sobie większy
komfort i bezpieczeństwo

Wideodomofony
BASIC, ADVANCED i SMART

 • wysokiej jakości, przejrzyste wyświetlacze 7“
 • trwałe kamery zewnętrzne z nocnym widzeniem
 • możliwość sterowania drzwiami wejściowymi lub garażowymi czy bramami
 • łatwa instalacja i ustawianie bez konieczności korzystania ze specjalistycznej firmy
 • w zestawie wszystkie elementy niezbędne do instalacji
 
 
 • atrakcyjna cena
 • podstawowe funkcje komunikacji i ochrony
 • łatwa instalacja

Wideofony serii BASIC oferują wszystkie podstawowe funkcje komunikacji i ochrony dostępu. Ich bezsporną zaletą jest łatwość instalacji i obsługi. Można zdecydować się na wariant z mechanicznymi lub dotykowymi przyciskami.

 
 
 • najwyższa jakość obrazu
 • wyjątkowo szeroki kąt widzenia kamery
 • możliwość rozszerzenia zestawu podstawowego

Funkcje zaawansowane, rejestracja obrazu, wykonywanie zdjęć, wykrywanie ruchu, cyfrowe nagrywanie wiadomości i wyświetlacz wewnętrzny w rozdzielczości Full HD to główne parametry zaawansowanej serii wideofonów ADVANCED. Do tego wideofony te charakteryzują się niezwykle atrakcyjnym designem.

 
 
 • możliwość przesyłania obrazu na telefon komórkowy lub tablet
 • wysoki poziom zabezpieczenia mienia
 • funkcje zaawansowane

Zupełnie nowy wymiar komunikacji i ochrony zapewniają wideofony serii SMART. Obraz z zewnętrznej kamery można przesyłać na telefon komórkowy lub tablet i dzięki temu kontrolować otoczenie domu lub komunikować się z gośćmi z dowolnego miejsca.

 
 

Monitor

Wspólną cechą wideofonów serii BASIC, ADVANCED i SMART jest monitor LCD 7″ umieszczony w budynku. W przypadku serii BASIC można korzystać z rozdzielczości 480p lub 720p, seria ADVANCED dysponuje wysoką rozdzielczością 1080p, a modele serii SMART oferują rozdzielczość 720p.

 

Podstawowe funkcje wideofonu aktywuje się za pomocą przycisków. Użytkownicy mogą wybierać spośród modeli z tradycyjnymi mechanicznymi przyciskami. Do nowoczesnych wnętrz natomiast doskonale dopasują wideodomofony z dotykowymi, podświetlanymi przyciskami.

 

 

Kamera drzwiowa

Najmocniej eksploatowaną częścią wideofonów są kamery zewnętrzne. Aby mogły wytrzymać ogromne obciążenia spowodowane warunkami atmosferycznymi, we wszystkich seriach wykonano je z metalu oraz wyposażono w dodatkowy daszek zapobiegający wnikaniu wilgoci i wody do ich wnętrza.

 

 

Zwykle oferujemy obiektywy kamer zewnętrznych w klasycznym wykonaniu. W ten sposób wyraźnie zaznaczamy obecność urządzeń zabezpieczających. Jeśli klientowi zależy na niepozornym wyglądzie wyposażenia, oferujemy również modele z mikroobiektywem, który nie przyciąga zbytnio uwagi. Kamery serii BASIC i SMART zapewniają kąt widzenia 70 lub 80°. Natomiast seria ADVANCED oferuje kamerę z tzw. rybim okiem, która rejestruje obraz w zakresie 120/160°.

 

 

Funkcje bezpieczeństwa

Modele ADVANCED są wyposażone w funkcje, które nadają ochronie obiektów nowy wymiar. Po uruchomieniu dzwonka można automatycznie zapisać zdjęcie osoby dzwoniącej lub nagrać krótką sekwencję wideo na karcie SD.

 

 

Funkcja wykrywania ruchu pozwala bezpiecznie rozpoznawać ruch przed kamerą zewnętrzną, poinformować o tym użytkownika i zarejestrować poruszający się obiekt lub osobę w postaci zdjęcia albo sekwencji wideo. Możliwe jest też podłączenie dodatkowych kamer.

 

 

Kolejną z wielu przydatnych funkcji serii ADVANCED jest cyfrowa automatyczna sekretarka. W przypadku jej aktywowania gość po zadzwonieniu jest proszony o pozostawienie wiadomości, którą po powrocie można odtworzyć z pamięci urządzenia.

 

 

Funkcje Smart

Produkty SMART mają wbudowany moduł WiFi i są na stałe połączone przez serwer w chmurze z aplikacją mobilną.

 

Ustawienie całego systemu jest proste i intuicyjne. Można wygodnie odbierać dzwonki z dowolnego miejsca za pośrednictwem telefonu komórkowego lub tabletu. Z jego pomocą można również sterować elektrycznymi zamkami i bramami, nadzorować teren z użyciem funkcji wykrywania ruchu czy po prostu obserwować, co się dzieje przed obiektywem kamery.