Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżki 12 zł na pierwszy zakup
Strona główna Termostaty i detektory Termostaty Programowalny termostat pokojowy, bezprzewodowy z WiFi, P5623

Programowalny termostat pokojowy, bezprzewodowy z WiFi, P5623

Symbol P5623
Bezpłatna dostawa od 30,00 zł
dla wszystkich sposobów wysyłki
W magazynie
17 kwi 2024 U Ciebie
538,00

Radzimy dokupić

33,10
W magazynie
Opis

Rozszerzony opis

 
Parametry

Parametry

Marka EMOS
Główny kod zamówienia P5623
Kod produktu 2101306000
EAN 8592920080399
rodzaj sterowania programowany elektroniczny termostat pokojowy, możliwość sterowania przez telefon komórkowy (iOS, Android)
rodzaj termostatu bezprzewodowy
rodzaj regulacji system ogrzewania
ustawienie temperatury 5 °C do 35 °C, rozdzielczość 0,5 °C
rodzaj ustawienia temperatury 6 zmian temperatury dziennie
ustawialna histereza temperatury ±0,3 °C
pomiar temperatury 0 °C do 40 °C, rozdzielczość 0,1 °C
długość czujnika kapilarowego nie dotyczy
ilość programów konfigurowalne
funkcja ON/OFF tak
podświetlany wyświetlacz tak
włączanie 230 V AC albo beznapięciowy
kolor biały
zasięg na otwartej przestrzeni 100 m
tryb przeciwzamrożeniowy tak
zasilanie odbiornika 230 V AC
tryb wakacyjny tak
funkcja Set-back nie
możliwość podłączenia następnych detektorów nie dotyczy
zasilanie nie dotyczy
zasilanie bramy nie dotyczy
zasilanie nadajnika 5 V zasilacz USB (w zestawie)
częstotliwość pracy 868 MHz
w zestawie termostat bezprzewodowy, odbiornik bezprzewodowy, zasilacz USB 5V / 1,5A, przewód micro USB 1,5m
włączane obciążenie 16 A oporowo, 4 A indukcyjnie
kalibracja temperatury tak
obsługiwany OS #
kompatybilność #
protokół Wi-Fi
częstotliwość #
sterowanie za pomocą asystentów głosowych #
powiadomienia do aplikacji mobilnej #
języki aplikacji #
# #
wymiary odbiornika 37 × 86 × 86 mm
wymiary nadajnika 15 × 96 × 96 mm
wymiary bramy nie dotyczy
wymiary nie dotyczy
opakowanie 1 szt., pudełko
Opinie o produkcie

Opinie o produkcie

Te opinie są niezależnymi opiniami naszych klientów, którzy zakupili ten produkt w sposób potwierdzony. Więcej tutaj.
Dokumenty do pobrania

Dokumenty do pobrania

Dokumenty i pliki dostępne do pobrania
FAQ – częste pytania

FAQ – częste pytania

Jeśli termostat jest sparowany z aplikacją, a następnie nastąpi przerwa w dostawie prądu, to po ponownym połączeniu termostat automatycznie wyszuka sieć wifi. Nie trzeba nic naciskać, wystarczy odczekać około 5 minut. Jeśli nadal nie łączy, zalecamy ponowne uruchomienie routera.

Na przykład, jeśli urządzenie zostało sparowane z telefonem, a telefon został zniszczony, a termostat został zablokowany z tego telefonu, musimy podać identyfikator z etykiety i nazwę logowania.

Nazwij go po oryginalnym routerze, ta sama nazwa i hasło.
Tak, można, ale tylko w ramach tego samego konta.

Aktualny czas musi być ustawiony w telefonie komórkowym - należy ustawić czas zgodnie z operatorem, a następnie ponownie uruchomić i ustawić termostat.

Jeśli termostat jest zablokowany przez aplikację, można go odblokować tylko przez aplikację. Tylko w przypadku blokady przez termostat można również odblokować termostat z powrotem.

Histereza temperaturowa dla przełączania wynosi ±0,3 °C.

.
Po zdjęciu podstawki pozostają "wystające" 4 piny. Otwór do zawieszania na górze to.

Termostat posiada jeden zespół sterujący i jeden zespół przełączający. Dopuszczalne obciążenie wynosi 16A rezystywnie. Jednostka przełączająca jest podłączona do kotła. Obie komunikują się ze sobą bezprzewodowo. Schematy połączeń znajdują się w instrukcji.

Dopóki obciążenia nie są przekroczone i są sterowane z jednego miejsca, możesz portować termostat i pewnie by działał. Porównaj to z podłączeniem do bezpośrednio opalanego grzejnika lub kotła. Skonsultuj się z producentem, sprzedawcą ogrzewania lub wykwalifikowaną osobą w sprawie okablowania, jeśli to konieczne. Jednostka przełączająca może kontrolować jeden obwód. Jeśli powinien przełączać napięcie, maksymalne dopuszczalne obciążenie to 16A, niezależnie od wyłączników.

Termostat działa tylko na częstotliwości 2,4 GHz.

Kotły gazowe są zwykle przełączane przez zamknięcie obwodu przełączającego. Nasze oznaczenie styków NO i COM odpowiada oznaczeniu styków COM i ReX firmy Jablotron.

Tak, podstawka może być odłączona.

Nadajnik nie posiada baterii, musi być zasilany przez adapter 5V.

Termostat lze ovládat přes wifi síť nebo dálkově přes mobilní internet v mobilu. Není nutné mít pevnou IP adresu. Komunikace probíhá přes vlastní server.

Tryb automatyczny - po ustawieniu wyższej temperatury odbiornik włącza się, a dioda M/A świeci się na czerwono.
Tryb manualny - naciśnięcie przycisku MANUAL (świeci się zielona dioda) uruchamia tryb manualny, który wyłącza nadajnik (ten w pomieszczeniu).
Włączenie następuje wtedy poprzez naciśnięcie przycisku M/A - czerwona dioda.
Po zakończeniu filmu MANUAL wyłącza się tryb manualny i następuje przejście do trybu automatycznego.

.

Wykorzystywany jest albo tryb automatyczny, albo tryb ręczny. Obydwa nie mogą być używane w tym samym czasie.

Tak, można. Urządzenie ma funkcję samouczącego się parowania. Za każdym razem generowany jest inny kod komunikacyjny, dzięki czemu nie zakłócają się one wzajemnie.

patrz instrukcje. 

Odbiornik (jednostka przełączająca) również będzie musiał zostać wymieniony. Używają one własnego protokołu komunikacyjnego.

Adres MAC jest podany na etykiecie na płycie podstawy termostatu. Konieczne jest odkręcenie tylnej pokrywy.

.

Termostat, w którym wiele odbiorników (do 6) może być sterowanych za pomocą jednostki sterującej, to zestaw P5611OT.2R. Dzięki funkcji samouczenia termostat ma możliwość wygenerowania własnego kodu parowania, który następnie każdy odbiornik przechowuje w pamięci.

Do modeli P5611OT, P5601N, P5607, P5616OT, P5606OT. Pozostałe mają stałą histerezę.

Jest to możliwe dzięki programowalnym termostatom, które umożliwiają wielokrotne zmiany temperatury. Dla każdego dnia można wybrać żądaną temperaturę i czas dla maksymalnie 6 zmian temperatury, w zależności od modelu termostatu. Możliwe jest ustawienie trybów (regulacji czasu i temperatury) dzień po dniu, harmonogramu od poniedziałku do piątku i oddzielnie od soboty do niedzieli lub tygodniowego harmonogramu od poniedziałku do niedzieli.

W przypadku wszystkich termostatów z wyjątkiem tych, które obsługują funkcję Opentherm, komunikacja jest jednokierunkowa. Komunikacja odbywa się drogą radiową (zarówno z OpenTherm, jak i protokołem sieci WiFi), więc mur zmniejsza ogólny zasięg.

95% kotłów wykorzystuje następujące połączenie beznapięciowe. Jeśli kocioł ma przełączanie beznapięciowe, termostat również musi je mieć.

OpenTherm to nazwa formy dwukierunkowej komunikacji pomiędzy modułem kotła a termostatem. Termostat otrzymuje niezbędne informacje, które następnie przetwarza i przekazuje z powrotem do kotła, który kontroluje temperaturę wody do najbardziej efektywnego poziomu. Dzięki informacjom zebranym z termostatu OpenTherm, moc kotła jest modulowana, co w sposób ciągły dodaje i odejmuje moc zgodnie z pożądanymi i zmierzonymi wartościami. Zaletą jest to, że moc kotła jest regulowana nie tylko przez temperaturę w pomieszczeniu, ale także przez temperaturę wody w systemie i inne zmienne. W przeciwieństwie do tego, konwencjonalny termostat ON/OFF przełącza kocioł na 100% lub 0% mocy. W ten sposób OpenTherm zwiększa wydajność systemu grzewczego, zmniejsza koszty (rachunki za energię) i wydłuża żywotność kotła.

Termostat OpenTherm może regulować dowolny kocioł OpenTherm. Jeśli kocioł nie obsługuje OpenTherm lub nie chcesz go używać, możesz podłączyć termostat bez tych styków, a jego funkcjonalność będzie taka sama jak termostatu bez Opentherm. W ten sposób termostaty z komunikacją Opentherm mogą być używane tylko z okablowaniem włączania / wyłączania bez sterowania Opentherm.

Tak, jednostka wysyłająca podłączona do bojlera również wymaga wymiany. Jednostka oryginalnego urządzenia i nowego mają różne protokoły komunikacyjne lub nie są sparowane.

Tak, termostaty z wstępnie ustawionymi trybami komfortowymi i ekonomicznymi umożliwiają kilka ustawień trybu użytkownika oprócz stałych programów, których nie można zmienić. Należy zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi konkretnego modelu, takiego jak termostat P5611OT, w celu uzyskania procedury.

Termostat nie wymaga oddzielnej ochrony. Kocioł musi być chroniony.

Termostaty kapilarne mogą przełączać się od 0 °C. Pozostałe posiadają system przeciwzamrożeniowy od 5 °C lub 7 °C w zależności od modelu.

Jeśli używasz wielu termostatów, stary jest używany na przykład jako termometr, a nowy jest umieszczony na bojlerze, nie będą one współdziałać. Zarówno z powodu parowania, jak i różnych protokołów komunikacyjnych.

Niestety, nie posiadamy tego typu produktów w naszym asortymencie sprzedażowym.

Tak, pamiętają. Parują się automatycznie w ciągu 5 minut. Wszystkie termostaty w naszym asortymencie parują się po awarii zasilania, a następnie przywracają zasilanie.

Wiadomość ta może oznaczać co następuje:

.

a. Zmierzona temperatura jest poza zakresem (0 °C do 40 °C)
b. Czujnik temperatury jest uszkodzony
Próbuj wymienić baterie, tylko alkaliczne o napięciu 1,5V. Jeśli nie zostanie to poprawione, proszę o reklamację.

Powinno pomóc odłączenie termostatu od kotła i ponowne jego podłączenie. Jeśli błąd ten będzie występował częściej, zalecamy wysłanie towaru do diagnostyki w ramach gwarancji.

Jeśli chłodnica ma złącze termostatu, z którego normalna wtyczka prowadzi do gniazda, to tak (łączy się z zaciskami NO/COM).

Termostaty przewodowe wydają dźwięk po włączeniu. Bezprzewodowe również, ale jednostka odbiorcza zwykle znajduje się w kotle dalej od części mieszkalnej, więc kliknięcie nie jest słyszalne w innych pomieszczeniach.

Zasięg w otwartej przestrzeni mieści się w zakresie 60-100 m, ilość murów zmniejsza zasięg sygnału radiowego. Wybierz zgodnie z parametrem "Zasięg w otwartej przestrzeni". Zasięgu termostatu bezprzewodowego nie można zwiększyć.

Żaden z termostatów nie może automatycznie przełączać ogrzewania i temperatury wody w zależności od taryfy. Prawdopodobnie można użyć jednego z programowalnych termostatów, w których można ustawić ogrzewanie na niższą temperaturę w okresach wysokiej taryfy.

W przypadku większości kotłów obciążenie rezystancyjne ma kluczowe znaczenie. Obciążenie rezystancyjne to takie, w którym nie występuje przesunięcie fazowe między prądem a napięciem, zazwyczaj rezystancyjne urządzenia termiczne. Obciążenie indukcyjne to takie, w którym występuje przesunięcie fazowe między prądem a napięciem, w którym prąd jest opóźniony w stosunku do napięcia. Obciążenia indukcyjne to np. silniki elektryczne, transformatory itp. Każdy termostat ma wyszczególnione maksymalne przełączane wartości obciążenia (rezystancyjne/indukcyjne), zależy to od tego, co klient chce, aby termostat przełączał, oraz od wartości przełączanych urządzeń. Przykład: jeśli kocioł ma przełączanie rezystancyjne 7A, nie mogę użyć termostatu, który ma maksymalne obciążenie 6A.