Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżki 12 zł na pierwszy zakup
Strona główna Termostaty i detektory Termostaty Ręczny termostat pokojowy, bezprzewodowy, P5614

Ręczny termostat pokojowy, bezprzewodowy, P5614

Symbol P5614
Bezpłatna dostawa od 30,00 zł
dla wszystkich sposobów wysyłki
W magazynie
19 cze 2024 U Ciebie
258,00
Opis

Rozszerzony opis

BEZPRZEWODOWY, RĘCZNY TERMOSTAT P5614

Kontroluj temperaturę oraz koszty ogrzewania i chłodzenia. Bezprzewodowy termostat pokojowy steruje systemem ogrzewania i klimatyzacją oraz monitoruje idealną temperaturę w mieszkaniu, domu lub biurze. Umożliwia ustawienie temperatury w zakresie od 5°C do 35°C i zapewnia komfortowy klimat zarówno latem, jak i zimą. Dzięki bezprzewodowej konstrukcji i zasięgowi do 100 m pozwala na zmianę odniesienia do pomieszczenia w zależności od potrzeb. Zaletą jest czytelny wyświetlacz z dużymi cyframi i podświetleniem, na którym oprócz ustawionej temperatury można odczytać aktualną temperaturę w pomieszczeniu w skali od 0 °C do 40 °C. Cała rodzina może łatwo i intuicyjnie obsługiwać pokrętło.

 

Regulacja systemów grzewczych i chłodzących

Ręczny termostat bezprzewodowy można podłączyć zarówno do systemu ogrzewania i klimatyzacji. Zimą termostat utrzymuje optymalną temperaturę i pozwala uniknąć kosztownego i niezdrowego przegrzania. W gorące letnie dni termostat dba o chłodzenie bez nieprzyjemnych skoków temperatury. Ciesz się uczuciem doskonałego komfortu przez cały rok.

 

Ustawienia temperatury od 5 °C do 35 °C

Zadbaj o komfort w swoim domu lub biurze. Wystarczy obrócić pokrętło i wybrać temperaturę w zakresie od 5 °C do 35 °C. Twoja idealna temperatura to 20,5 °C? Nie ma problemu! Możesz regulować temperaturę na termostacie co 0,5 °C. Histereza temperatury to  0,2 °C. Cyfrowy termostat mierzy również rzeczywistą temperaturę w pomieszczeniu w zakresie od 0 °C do 40 °C z dokładnością do 0,1 °C. Ochrona przed zamarzaniem umożliwia korzystanie z termostatu nawet w budynkach, które nie są ogrzewane zimą.

 

Czytelny wyświetlacz z podświetleniem

Dzięki dużym cyfrom na wyświetlaczu można łatwo odczytać aktualną lub ustawioną temperaturę, co docenią nie tylko osoby, których wzrok nie jest już doskonały. Wyświetlacz wyróżnia się czytelnością i charakterystycznym podświetleniem. Podświetlany wyświetlacz ułatwia obsługę termostatu nawet w ciemności lub w złych warunkach oświetleniowych.

 

Śwetny zasięg, bo aż 100m

Bezprzewodowe połączenie jednostki przełączającej i sterującej o zasięgu 100 m, umożliwia stosowanie termostatu w większych pomieszczeniach - domach jednorodzinnych, mieszkaniach i biurach. Zasięg między jednostką sterującą i przełączającą wynosi maksymalnie 100 m na otwartej przestrzeni. W pomieszczeniach zasięg może być mniejszy ze względu na ściany lub inne przeszkody na drodze sygnału.

 

Bezprzewodowa komunikacja

Brak przewodów i kabli, wystarczy sygnał między kontrolerem a jednostką przyłączającą. Sygnał jest przesyłany drogą radiową na częstotliwości 868 MHz i przechodzi również przez mur. Można przenosić kontroler, aby zmienić pomieszczenie referencyjne (temperatura) i zapewnić doskonały komfort cieplny zgodnie z potrzebami.

 

Prosta obsługa i nowoczesny design

Prostota w obsłudze to jedna z największych zalet ręcznego termostatu. Temperaturę można ustawić bez konieczności wielokrotnego studiowania instrukcji. Wystarczy przekręcić pokrętło i wprowadzić żądaną temperaturę z dokładnością do 0,5°C.

Gładkie linie, biały kolor i prosty design sprawiają, że termostat pasuje do każdego wnętrza.

 

Zasilanie 2 bateriami AAA 1,5 V
W zestawie znajdują się również dwie baterie AAA do zasilania termostatu. Skąd wiadomo, że baterie wymagają wymiany? Wskaźnik stanu baterii poinformuje o tym użytkownika. W zestawie znajdują się również dwie śruby i dwa kołki potrzebne do przymocowania termostatu do ściany.

Parametry

Parametry

Marka EMOS
Główny kod zamówienia P5614
Kod produktu 2101106010
EAN 8592920064016
rodzaj sterowania ręczny elektroniczny termostat pokojowy
rodzaj termostatu bezprzewodowy
rodzaj regulacji system grzewczy i chłodzący
ustawienie temperatury 5 °C do 35 °C, co 0,5 °C
rodzaj ustawienia temperatury ręcznie
ustawialna histereza temperatury ±0,2 °C
pomiar temperatury 0 °C do 40 °C, rozdzielczość 0,1 °C
długość czujnika kapilarowego nie dotyczy
ilość programów temperatura ustawiana przez użytkownika
funkcja ON/OFF tak
podświetlany wyświetlacz tak
włączanie 230 V AC albo beznapięciowy
kolor biały
zasięg na otwartej przestrzeni 100 m
tryb przeciwzamrożeniowy tak
zasilanie odbiornika 230 V AC
tryb wakacyjny nie dotyczy
funkcja Set-back nie dotyczy
możliwość podłączenia następnych detektorów nie dotyczy
zasilanie nie dotyczy
zasilanie bramy nie dotyczy
zasilanie nadajnika 2× 1,5 V AAA (w zestawie)
częstotliwość pracy 868 MHz
w zestawie nie dotyczy
włączane obciążenie 16 A oporowo, 4 A indukcyjnie
kalibracja temperatury tak
protokół
wymiary nie dotyczy
wymiary bramy nie dotyczy
wymiary nadajnika 28 × 120 × 77 mm
wymiary odbiornika 26 × 86 × 86 mm
opakowanie 1 szt., pudełko
Opinie o produkcie

Opinie o produkcie

Te opinie są niezależnymi opiniami naszych klientów, którzy zakupili ten produkt w sposób potwierdzony. Więcej tutaj.
Dokumenty do pobrania

Dokumenty do pobrania

Dokumenty i pliki dostępne do pobrania
FAQ – częste pytania

FAQ – częste pytania

Tak, parowanie pozostaje zapisane i jest przywracane po awarii i ponownym uruchomieniu systemu.

Można zainstalować wiele termostatów. Jednostka sterująca i przełączająca muszą być sparowane dla każdego termostatu. W ten sposób każda para będzie miała swój własny kod parowania i nie będzie się wzajemnie zakłócać.

Odchylenie temperatury wynosi 0,2°C. Zatem przy ustawieniu temperatury na 21°C, będzie ona utrzymywać temperaturę pomiędzy 20,8°C a 21,2°C. Żądaną temperaturę w pomieszczeniu ustawia się co 0,5°C.

0,2°C to najmniejsze odchylenie temperatury, jakie można ustawić w naszych termostatach.
Przykład temperatury ustawionej na 24°C - włączy się o 23,8 i wyłączy o 24,2.

.
P5614 jest termostatem ręcznym bez możliwości programowania. Temperatura ustawiana jest za pomocą pokrętła. Obrót w lewo zmniejsza ją, obrót w prawo zwiększa.

Termostat posiada możliwość regulacji temperatury przez użytkownika.

.

Nie jest to termostat programowalny, gdzie można by wybrać włączenie o konkretnej godzinie, dlatego na wyświetlaczu nie ma zegara. Wystarczy wybrać temperaturę, przekręcając pokrętło.

.
Wymiar jednostki przełączającej to 87mm/87mm, skok otworu to 59mm.
Odbiornik przeznaczony jest do użytku wewnętrznego. IP20.
W zestawie znajduje się odbiornik i nadajnik.

Termostat, w którym wiele odbiorników (do 6) może być sterowanych za pomocą jednostki sterującej, to zestaw P5611OT.2R. Dzięki funkcji samouczenia termostat ma możliwość wygenerowania własnego kodu parowania, który następnie każdy odbiornik przechowuje w pamięci.

Do modeli P5611OT, P5601N, P5607, P5616OT, P5606OT. Pozostałe mają stałą histerezę.

Jest to możliwe dzięki programowalnym termostatom, które umożliwiają wielokrotne zmiany temperatury. Dla każdego dnia można wybrać żądaną temperaturę i czas dla maksymalnie 6 zmian temperatury, w zależności od modelu termostatu. Możliwe jest ustawienie trybów (regulacji czasu i temperatury) dzień po dniu, harmonogramu od poniedziałku do piątku i oddzielnie od soboty do niedzieli lub tygodniowego harmonogramu od poniedziałku do niedzieli.

W przypadku wszystkich termostatów z wyjątkiem tych, które obsługują funkcję Opentherm, komunikacja jest jednokierunkowa. Komunikacja odbywa się drogą radiową (zarówno z OpenTherm, jak i protokołem sieci WiFi), więc mur zmniejsza ogólny zasięg.

95% kotłów wykorzystuje następujące połączenie beznapięciowe. Jeśli kocioł ma przełączanie beznapięciowe, termostat również musi je mieć.

OpenTherm to nazwa formy dwukierunkowej komunikacji pomiędzy modułem kotła a termostatem. Termostat otrzymuje niezbędne informacje, które następnie przetwarza i przekazuje z powrotem do kotła, który kontroluje temperaturę wody do najbardziej efektywnego poziomu. Dzięki informacjom zebranym z termostatu OpenTherm, moc kotła jest modulowana, co w sposób ciągły dodaje i odejmuje moc zgodnie z pożądanymi i zmierzonymi wartościami. Zaletą jest to, że moc kotła jest regulowana nie tylko przez temperaturę w pomieszczeniu, ale także przez temperaturę wody w systemie i inne zmienne. W przeciwieństwie do tego, konwencjonalny termostat ON/OFF przełącza kocioł na 100% lub 0% mocy. W ten sposób OpenTherm zwiększa wydajność systemu grzewczego, zmniejsza koszty (rachunki za energię) i wydłuża żywotność kotła.

Termostat OpenTherm może regulować dowolny kocioł OpenTherm. Jeśli kocioł nie obsługuje OpenTherm lub nie chcesz go używać, możesz podłączyć termostat bez tych styków, a jego funkcjonalność będzie taka sama jak termostatu bez Opentherm. W ten sposób termostaty z komunikacją Opentherm mogą być używane tylko z okablowaniem włączania / wyłączania bez sterowania Opentherm.

Tak, jednostka wysyłająca podłączona do bojlera również wymaga wymiany. Jednostka oryginalnego urządzenia i nowego mają różne protokoły komunikacyjne lub nie są sparowane.

Tak, termostaty z wstępnie ustawionymi trybami komfortowymi i ekonomicznymi umożliwiają kilka ustawień trybu użytkownika oprócz stałych programów, których nie można zmienić. Należy zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi konkretnego modelu, takiego jak termostat P5611OT, w celu uzyskania procedury.

Termostat nie wymaga oddzielnej ochrony. Kocioł musi być chroniony.

Termostaty kapilarne mogą przełączać się od 0 °C. Pozostałe posiadają system przeciwzamrożeniowy od 5 °C lub 7 °C w zależności od modelu.

Jeśli używasz wielu termostatów, stary jest używany na przykład jako termometr, a nowy jest umieszczony na bojlerze, nie będą one współdziałać. Zarówno z powodu parowania, jak i różnych protokołów komunikacyjnych.

Niestety, nie posiadamy tego typu produktów w naszym asortymencie sprzedażowym.

Tak, pamiętają. Parują się automatycznie w ciągu 5 minut. Wszystkie termostaty w naszym asortymencie parują się po awarii zasilania, a następnie przywracają zasilanie.

Wiadomość ta może oznaczać co następuje:

.

a. Zmierzona temperatura jest poza zakresem (0 °C do 40 °C)
b. Czujnik temperatury jest uszkodzony
Próbuj wymienić baterie, tylko alkaliczne o napięciu 1,5V. Jeśli nie zostanie to poprawione, proszę o reklamację.

Powinno pomóc odłączenie termostatu od kotła i ponowne jego podłączenie. Jeśli błąd ten będzie występował częściej, zalecamy wysłanie towaru do diagnostyki w ramach gwarancji.

Jeśli chłodnica ma złącze termostatu, z którego normalna wtyczka prowadzi do gniazda, to tak (łączy się z zaciskami NO/COM).

Termostaty przewodowe wydają dźwięk po włączeniu. Bezprzewodowe również, ale jednostka odbiorcza zwykle znajduje się w kotle dalej od części mieszkalnej, więc kliknięcie nie jest słyszalne w innych pomieszczeniach.

Zasięg w otwartej przestrzeni mieści się w zakresie 60-100 m, ilość murów zmniejsza zasięg sygnału radiowego. Wybierz zgodnie z parametrem "Zasięg w otwartej przestrzeni". Zasięgu termostatu bezprzewodowego nie można zwiększyć.

Żaden z termostatów nie może automatycznie przełączać ogrzewania i temperatury wody w zależności od taryfy. Prawdopodobnie można użyć jednego z programowalnych termostatów, w których można ustawić ogrzewanie na niższą temperaturę w okresach wysokiej taryfy.

W przypadku większości kotłów obciążenie rezystancyjne ma kluczowe znaczenie. Obciążenie rezystancyjne to takie, w którym nie występuje przesunięcie fazowe między prądem a napięciem, zazwyczaj rezystancyjne urządzenia termiczne. Obciążenie indukcyjne to takie, w którym występuje przesunięcie fazowe między prądem a napięciem, w którym prąd jest opóźniony w stosunku do napięcia. Obciążenia indukcyjne to np. silniki elektryczne, transformatory itp. Każdy termostat ma wyszczególnione maksymalne przełączane wartości obciążenia (rezystancyjne/indukcyjne), zależy to od tego, co klient chce, aby termostat przełączał, oraz od wartości przełączanych urządzeń. Przykład: jeśli kocioł ma przełączanie rezystancyjne 7A, nie mogę użyć termostatu, który ma maksymalne obciążenie 6A.