Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżki 12 zł na pierwszy zakup

Stacja pogodowa E5080

Symbol E5080
Bezpłatna dostawa od 30,00 zł
dla wszystkich sposobów wysyłki
W magazynie
17 kwi 2024 U Ciebie
246,00

Radzimy dokupić

78,10
W magazynie
Opis

Rozszerzony opis

Jak wygląda prognoza pogody? Stylowo i przejrzyście

Małe termometry ścienne wiszące przy oknie to już przeszłość! Nowoczesne stacje pogodowe nie tylko podają aktualną temperaturę, ale robią znacznie więcej. Dzięki E5080 Home Wireless Weather Station nie musisz rano przed wyjściem do pracy sprawdzać nieba i próbować zgadywać, jaka będzie pogoda w ciągu dnia. Wystarczy jedno spojrzenie na wyświetlacz i już wiesz! Samodzielny pomiar wszystkich podstawowych zmiennych (temperatura, wilgotność, ciśnienie). Stacja pogodowa mierzy temperaturę zewnętrzną w zakresie od -40 °C do +70 °C oraz temperaturę wewnętrzną w zakresie od -10 °C do +50 °C, w obu przypadkach z rozdzielczością 0,1 °C. Przyjdź i zobacz, co jeszcze potrafi domowa stacja bezprzewodowa.

.

Doskonały przegląd pogody w dowolnym miejscu i czasie

Gdzie najlepiej sprawdzi się bezprzewodowa stacja pogody? Oczywiście najlepszym miejscem na umieszczenie stacji pogodowej jest miejsce, w którym będzie ona na widoku, zwłaszcza przed wyjściem z domu. Praktycznym rozwiązaniem jest więc powieszenie go na ścianie, na przykład obok drzwi wejściowych. Podobnie stację pogodową można postawić na stole, np. obok telewizora lub na półce w kuchni. Stacja pogody może być również wygodnie umieszczona na szafce nocnej, gdzie można korzystać z jej pozostałych funkcji, takich jak budzik, kalendarz itp.

Szeroki kąt widzenia w postaci funkcji Comfort view zapewnia podgląd aktualnej temperatury i innych przydatnych wartości niemal z każdego miejsca.

.

Stacja pogody, na którą aż miło popatrzeć

Elegancki design z dużym, czytelnym wyświetlaczem zdobędzie Cię od pierwszego wejrzenia. Bezprzewodowa stacja pogody pasuje do każdej przestrzeni i nie musisz się martwić, że będzie rozpraszać uwagę. Wręcz przeciwnie! precyzyjna konstrukcja oraz podświetlany wyświetlacz LCD przenoszą ten model na wyższy poziom i sprawiają, że jest on nie tylko praktycznym pomocnikiem, ale również ciekawym dodatkiem.

.

Prognoza pogody na wyciągnięcie ręki

Nowoczesne stacje pogodowe oferują już prognozę pogody jako część swoich funkcji, a E5080 nie jest wyjątkiem. Bezprzewodowa stacja domowa oferuje prognozę pogody w ciągu kilku godzin. Stacja pogodowa zawiera również wskaźnik trendu temperatury i wilgotności względnej.

Stacja pogodowa zawiera czujnik zewnętrzny, który można umieścić w odległości do 50 metrów. Ale to nie wszystko! W razie potrzeby do stacji pogodowej można podłączyć 3 czujniki, dzięki czemu będzie można mieć wgląd w temperaturę na całej posesji, ale także w piwnicy, garażu itp. Przydatną informacją jest bez wątpienia wilgotność, która jest mierzona na zewnątrz w zakresie od 20% do 95% RH z rozdzielczością 1%, a w pomieszczeniach od 1% do 99% RH. Z kolei barometr oferuje informacje o ciśnieniu atmosferycznym.

.

Poznaj więcej przydatnych funkcji

Co jeszcze oferuje bezprzewodowa domowa stacja pogodowa E5080? Znajdziesz tu na przykład budzik, który bardzo łatwo włączyć. Jest też opcja ustawiania strefy czasowej i daty.

Bardzo przydatna jest też funkcja DCF (automatyczne ustawianie czasu). Dzięki kontroli sygnału DFC, zegar pokazuje zawsze dokładny czas, nie trzeba niczego dodatkowo regulować, nawet przy zmianie czasu na letni lub zimowy.

.
Parametry

Parametry

Marka EMOS
Główny kod zamówienia E5080
Kod produktu 2606169000
EAN 8592920104125
zasilacz sieciowy nie
dodatkowe czujniki 3(E05018)
zasięg czujnika do 30 m
barometr tak
wymiary wyświetlacza 105 × 105 mm
projekcja nie
możliwość zawieszenia na ścianie tak
sonda przewodowa do czujnika tak
temperatura zewnętrzna -40 °C do +70 °C, rozdzielczość 0,1 °C
wilgotność zewnętrzna 20 % do 95 % RH, rozdzielczość 1 %
prognoza pogody tak
zegar DCF (sterowany sygnałem radiowym)
min. i maks. temperatura tak
ciągłe podświetlenie nie
fazy Księżyca nie
data tak
trend ciśnienia tak
zasilanie jedn. głównej 3× 1,5 V AA (brak w zestawie)
wykonanie termometru bezprzewodowe
kalendarz tak
temperatura wewnętrzna -10 °C do +50 °C, rozdzielczość 0,1 °C
deszczomierz nie
trend temperatury tak
podświetlenie LED wyświetlacza tak
ustawianie wysokości nad poziomem morza tak
podświetlany kolorowy wyświetlacz (black mask) nie
12/24 godzinny format czasu tak
zasilanie czujnika 2×1,5 V AAA(brak w zestawie)
budzik tak, 2×
wilgotność wewnętrzna 1 % do 99 % RH, rozdzielczość 1 %
wiatromierz nie
ostrzeżenie temperaturowe nie
strefy czasowe tak
produkt stacja meteorologiczna
powtarzane budzenie tak
podświetlenie wyświetlacza tak
jednostki temperatury °C/°F
częstotliwość 433 MHz
wymiary czujnika 21 × 60 × 100 mm
wymiary głównej jednostki 27 × 130 × 130 mm
opakowanie 1 szt., pudełko
Opinie o produkcie

Opinie o produkcie

Te opinie są niezależnymi opiniami naszych klientów, którzy zakupili ten produkt w sposób potwierdzony. Więcej tutaj.
Dokumenty do pobrania

Dokumenty do pobrania

Dokumenty i pliki dostępne do pobrania
FAQ – częste pytania

FAQ – częste pytania

Tak, ta instalacja jest możliwa.

Stacja wyda sygnał dźwiękowy tylko wtedy, gdy baterie są włożone.

Sprawdź styki baterii, aby upewnić się, że wszystkie baterie są mocno przymocowane.

Zalecamy również sprawdzenie, czy masz czujnik sparowany pod właściwym kanałem (czujnik numer 1 pod kanałem 1)

Zalecamy zwrot produktu.

.

Przewód do czujnika temperatury ma długość 1 m.

Urządzenie mierzy temperaturę i wilgotność wewnętrzną (pole INDOOR), temperaturę i wilgotność zewnętrzną (pole OUTDOOR). Można podłączyć do 3 czujników zewnętrznych.

Próbuj wymienić baterie ( tylko alkaliczne), zresetować urządzenie, sparować ponownie i ewentualnie w innym pomieszczeniu ( parowanie jest automatyczne w ciągu 3 minut). W ten sposób, jak sądzimy, odebrano kolejny czujnik. Odległość termometru lub czujnika od źródeł zakłócających, takich jak monitory komputerowe lub telewizory, powinna wynosić co najmniej 2 metry. Sprawdź, czy termometr lub czujnik nie znajduje się w pobliżu metalowych przedmiotów.

Komunikat HH oznacza pomiar temperatury poza maksymalnym zakresem. Komunikat LL lub LO jest poza najniższym zakresem - może to być uszkodzenie czujnika zewnętrznego. Jeśli po wymianie baterii zjawisko to nadal występuje, zaleca się złożenie reklamacji.

Niestety w każdej stacji pogodowej/termometrze zawsze jest jakaś różnica w dokładności pomiaru temperatury i wilgotności. Jeśli chcesz mieć w 100% dokładne urządzenie polecam termometr kalibrowany + profesjonalnie kalibrowany co 2 lata.

Polecamy kontakt z firmą KALIST, która zajmuje się kalibracjami. 

.
Czujniki mają zazwyczaj stopień ochrony IP44, czyli przed wodą rozpryskową (deszczem). Zawsze jednak lepiej jest, gdy czujnik jest osłonięty jakimś zadaszeniem.
1. stosować odpowiednie baterie (alkaliczne), sprawdzić polaryzację, / 2. przeszkody pomiędzy przyciskiem a odbiornikiem (żelazo i beton znacznie skracają odległość / 3. nie umieszczać czujnika na metalowych konstrukcjach (parapety) / 4. Zalecamy dokładne przeczytanie instrukcji i stosowanie się do niej.
Jeśli przyrząd jest zasilany wyłącznie z baterii, to po chwili wyświetlacz zgaśnie (nie widać żadnych danych, trzeba nacisnąć przycisk SNOOZE/LIGHT) lub wyświetlacz będzie tym mniej czytelny, im niższy będzie poziom napięcia baterii. Ponadto nie można włączyć trybu stałego podświetlenia. W przypadku zasilania sieciowego podświetlenie wyświetlacza jest automatycznie ustawiane na stałe. Poprzez wielokrotne naciśnięcie przycisku SNOOZE/LIGHT można ustawić 4 tryby podświetlenia (wyłączony-maksymalny poziom-średni poziom-niski poziom). Włożone baterie służą jedynie jako kopia zapasowa mierzonych lub ustawianych danych. Jeśli baterie nie zostaną włożone, a sieć zostanie odłączona, wszystkie dane zostaną utracone.

Ustawianie czasu za pomocą DCF jest opisane w instrukcji. Jeśli w początkowej instalacji nie uda się odebrać DCF, spróbuj zmienić lokalizację czujnika odbierającego sygnał DCF. Ponieważ na transmisję sygnału DCF może mieć wpływ aktualna pogoda, zalecam ręczne ustawienie czasu, a zegar ustawi się na dokładną godzinę odbioru DCF. Sygnał DCF jest najsilniejszy podczas "przerwy w nadawaniu" tj. między godziną 2 a 3 w nocy. Nadajnik DCF znajduje się w Niemczech, więc możesz spróbować umieścić kierunek na zachód.
Możesz spróbować umieścić stację jak najbliżej okna.
Ale jeśli mieszkasz w gęsto zabudowanym obszarze, gdzie występują zakłócenia od innych urządzeń elektrycznych, możesz nie odebrać sygnału DCF w ogóle, niestety.

.
Odbiór DCF jest aktywowany automatycznie. Nie można go włączyć lub wyłączyć ręcznie.
Na północnej stronie z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
Tak, możesz. Zalecamy filtrowanie stacji pogodowych z parametrem stałe podświetlenie=YES.

Są to: 

E5018

E5059

E8835

.
Tak, możesz. Niektóre produkty można powiesić, inne postawić. Polecamy filtrować te z parametrem - wall hanging=YES.
Spadek lub wzrost ciśnienia podczas ustawiania wysokości był prawdopodobnie spowodowany algorytmem stacji i jej początkowym obciążeniem. Dla najdokładniejszego pomiaru ciśnienia wymagany jest stan ustalony przez 24 godziny.

Nie mamy dostępnego produktu GSM. Jeśli byłbyś w stanie zapewnić połączenie wifi, możliwe jest użycie produktu E5059.
Wyjście idzie do telefonu komórkowego za pomocą aplikacji. Można ją również wyeksportować z aplikacji na maila.

.
W oparciu o ciśnienie atmosferyczne.

To zależy, gdzie znajduje się czujnik. Jeśli jest umieszczony na zewnątrz, to wyczuwa tylko temperaturę zewnętrzną. Temperatura wewnętrzna jest wyczuwana przez samą stację pogodową.

Niewidoczny, ponieważ pokazuje NOV, patrz instrukcja.

Reprezentacja oznacza, że kontur nie jest widoczny na stacji pogodowej, więc faza księżyca wydaje się zniknąć.


W większości czujników uszczelka nie jest stosowana, jest tak skonstruowana, że nie jest potrzebna. Odbywa się to w postaci rowka, w który wpasowuje się antysejf.

.

Na ogół czujnik powinien być umieszczony pod gzymsem okna, pod zadaszeniem, aby zapobiec bezpośrednim opadom deszczu lub śniegu.

.

Jeśli różnica jest większa niż 2 °C, można reklamować lub zwrócić w ciągu 14 dni, jeśli kupisz go przez sklep.
Ale każda stacja pogodowa ma dokładność ±2 °C lub więcej.
Jeśli chcesz 100% dokładny odczyt, trzeba by kalibrować każdy czujnik i stację regularnie (płatna usługa). W tym przypadku polecamy kontakt z firmą KALIST, która zajmuje się kalibracją. 

.

Niestety nasze stacje pogodowe nie są w stanie ostrzegać sygnałem o wilgotności.

.

Urządzenie może być używane w trybie in/out. Jeśli umieścimy cały czujnik na zewnątrz - mierzy on temperaturę i wilgotność na zewnątrz. Jeśli zostawisz czujnik w pokoju i poprowadzisz przewód przez okno na zewnątrz- będzie mierzył temperaturę na zewnątrz, ale wilgotność wewnątrz.
Przewód jest sondą temperaturową, jeśli go przetniesz lub w inny sposób uszkodzisz, przestanie mierzyć temperaturę.

.