Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżki 12 zł na pierwszy zakup

Stacja pogodowa E5111

Symbol E5111
Bezpłatna dostawa od 30,00 zł
dla wszystkich sposobów wysyłki
W magazynie
17 kwi 2024 U Ciebie
347,00

Radzimy dokupić

78,10
W magazynie
Opis

Rozszerzony opis

Obserwuj prognozę pogody

Jaka będzie dziś pogoda? To pytanie pojawia się w głowie każdego z nas, gdy ubiera się rano. Jeśli nie chcesz poświęcać swojego czasu na szukanie lub oglądanie prognoz, które są bardzo zmienne, bezprzewodowa domowa stacja pogodowa E5111 nie powinna umknąć Twojej uwadze. Domowa stacja pogody będzie oczywiście mierzyć wszystkie podstawowe zmienne: temperaturę, wilgotność, ciśnienie. Jednak inteligentne urządzenie dzięki swoim licznym funkcjom odpowie na znacznie więcej pytań!

.

Poprawny czas w każdej chwili

Funkcja DCF (automatyczne ustawianie czasu) sprawia, że stacja pogody zawsze pokazuje poprawny czas. To nie wymaga regulacji nawet przy zmianie czasu letniego/zimowego. Pomyśl tylko o wszystkich zegarach i urządzeniach, które musisz ustawiać od nowa za każdym razem, gdy zmienia się czas... Stacja pogodowa pozwala także na ustawienie poprawnej strefy czasowej.

.

Praktyczne i stylowe wszystko w jednym

Elegancki design z dużym, czytelnym wyświetlaczem to połączenie, które sprawia, że tej stacji pogodowej nie sposób przeoczyć. Pasuje do wszystkich przestrzeni, nie tylko w domu, ale także w biurze itp.

Wszystkie odczyty i dane można lepiej zobaczyć z każdej strony dzięki tzw. komfortowemu widokowi, czyli szerokiemu kątowi widzenia. Idealne umiejscowienie stacji bezprzewodowej zapewnia opcja powieszenia na ścianie lub postawienia na biurku. Oferuje to wiele miejsc, w których można zainstalować stację pogodową i jak najlepiej wykorzystać wszystkie jej funkcje.

Bieżąca pogoda i wiarygodna prognoza

Stacja pogodowa mierzy temperaturę zewnętrzną w zakresie od -40 °C do +70 °C z rozdzielczością 0,1 °C oraz temperaturę wewnętrzną w zakresie od -10 °C do +50 °C z taką samą rozdzielczością. Inne wyświetlane wartości to wilgotność zewnętrzna mierzona w przedziale od 20% do 95% RH oraz wilgotność wewnętrzna mierzona w przedziale od 1% do 99% RH.

Wymagane wartości zapewnia czujnik, który ma zasięg do 50 metrów. Łącznie można zastosować do 3 czujników. Dzięki temu będą Państwo mieli wgląd w temperaturę w różnych miejscach, np. w piwnicy, w ogrodzie zimowym, na poddaszu itp. Jest też barometr, który dostarcza danych o ciśnieniu atmosferycznym.

Najważniejsza jest jednak prognoza pogody z trendem temperatury i ciśnienia w ciągu najbliższych godzin.

.

Jedno spojrzenie, mnóstwo informacji

Stacja pogodowa stanie się Twoim niezastąpionym asystentem dzięki budzikowi, który bardzo łatwo włączyć na górze urządzenia. A to jeszcze nie wszystko!

Która godzina? Jaka jest data? Znów jedno spojrzenie na wyświetlacz i sprawa będzie jasna. Zobaczysz informację o fazach księżyca, aktualną datę, jest też praktyczny kalendarz. Wszystko zobaczysz na podświetlanym diodami LED wyświetlaczu.

.
Parametry

Parametry

Marka EMOS
Główny kod zamówienia E5111
Kod produktu 2606170000
EAN 8592920104101
zasilacz sieciowy tak, 5 V DC/600 mA (w zestawie)
dodatkowe czujniki 3(E05018)
zasięg czujnika do 50 m
barometr tak
wymiary wyświetlacza 164 × 90 mm
projekcja nie
możliwość zawieszenia na ścianie tak
sonda przewodowa do czujnika 0,95 m
temperatura zewnętrzna -40 °C do +70 °C, rozdzielczość 0,1 °C
wilgotność zewnętrzna 20 % do 95 % RH, rozdzielczość 1 %
prognoza pogody tak
zegar DCF (sterowany sygnałem radiowym)
min. i maks. temperatura tak
ciągłe podświetlenie tak
fazy Księżyca tak
data tak
trend ciśnienia tak
zasilanie jedn. głównej 3×1,5 V AAA(brak w zestawie)
wykonanie termometru bezprzewodowe
kalendarz tak
temperatura wewnętrzna -10 °C do +50 °C, rozdzielczość 0,1 °C
deszczomierz nie
trend temperatury tak
podświetlenie LED wyświetlacza tak
ustawianie wysokości nad poziomem morza nie
podświetlany kolorowy wyświetlacz (black mask) tak
12/24 godzinny format czasu tak
zasilanie czujnika 2×1,5 V AAA(brak w zestawie)
budzik tak, 2×
wilgotność wewnętrzna 1 % do 99 % RH, rozdzielczość 1 %
wiatromierz nie
ostrzeżenie temperaturowe nie
strefy czasowe tak
produkt stacja meteorologiczna
powtarzane budzenie tak
podświetlenie wyświetlacza tak
jednostki temperatury °C/°F
częstotliwość 433 MHz
wymiary czujnika 21 × 60 × 100 mm
wymiary głównej jednostki 26 × 197 × 125 mm
opakowanie 1 szt., pudełko
Opinie o produkcie

Opinie o produkcie

Te opinie są niezależnymi opiniami naszych klientów, którzy zakupili ten produkt w sposób potwierdzony. Więcej tutaj.
Dokumenty do pobrania

Dokumenty do pobrania

Dokumenty i pliki dostępne do pobrania
FAQ – częste pytania

FAQ – częste pytania

Kilkakrotne naciśnięcie przycisku UP spowoduje wyświetlenie maksymalnych (ikona MAX) i minimalnych (ikona MIN) odczytów temperatury i wilgotności. Aby ręcznie wyczyścić pamięć zmierzonych wartości, należy długo nacisnąć przycisk UP. Pamięć jest automatycznie czyszczona każdego dnia o godzinie 00:00.
<>Naciśnij przycisk "CH", aby wyświetlić dane ze wszystkich podłączonych czujników w kolejności. 

.

Czujnik zawiera termistor umieszczony na sondzie przewodowej, dzięki czemu może być instalowany na zewnątrz. Należy tylko pamiętać, że jeśli czujnik znajduje się w pomieszczeniu, to wilgotność będzie również mierzona przez czujnik w pomieszczeniu.

.
Ten produkt nie posiada możliwości obracania czujników.

Próbuj wymienić baterie ( tylko alkaliczne), zresetować urządzenie, sparować ponownie i ewentualnie w innym pomieszczeniu ( parowanie jest automatyczne w ciągu 3 minut). W ten sposób, jak sądzimy, odebrano kolejny czujnik. Odległość termometru lub czujnika od źródeł zakłócających, takich jak monitory komputerowe lub telewizory, powinna wynosić co najmniej 2 metry. Sprawdź, czy termometr lub czujnik nie znajduje się w pobliżu metalowych przedmiotów.

Komunikat HH oznacza pomiar temperatury poza maksymalnym zakresem. Komunikat LL lub LO jest poza najniższym zakresem - może to być uszkodzenie czujnika zewnętrznego. Jeśli po wymianie baterii zjawisko to nadal występuje, zaleca się złożenie reklamacji.

Niestety w każdej stacji pogodowej/termometrze zawsze jest jakaś różnica w dokładności pomiaru temperatury i wilgotności. Jeśli chcesz mieć w 100% dokładne urządzenie polecam termometr kalibrowany + profesjonalnie kalibrowany co 2 lata.

Polecamy kontakt z firmą KALIST, która zajmuje się kalibracjami. 

.
Czujniki mają zazwyczaj stopień ochrony IP44, czyli przed wodą rozpryskową (deszczem). Zawsze jednak lepiej jest, gdy czujnik jest osłonięty jakimś zadaszeniem.
1. stosować odpowiednie baterie (alkaliczne), sprawdzić polaryzację, / 2. przeszkody pomiędzy przyciskiem a odbiornikiem (żelazo i beton znacznie skracają odległość / 3. nie umieszczać czujnika na metalowych konstrukcjach (parapety) / 4. Zalecamy dokładne przeczytanie instrukcji i stosowanie się do niej.
Jeśli przyrząd jest zasilany wyłącznie z baterii, to po chwili wyświetlacz zgaśnie (nie widać żadnych danych, trzeba nacisnąć przycisk SNOOZE/LIGHT) lub wyświetlacz będzie tym mniej czytelny, im niższy będzie poziom napięcia baterii. Ponadto nie można włączyć trybu stałego podświetlenia. W przypadku zasilania sieciowego podświetlenie wyświetlacza jest automatycznie ustawiane na stałe. Poprzez wielokrotne naciśnięcie przycisku SNOOZE/LIGHT można ustawić 4 tryby podświetlenia (wyłączony-maksymalny poziom-średni poziom-niski poziom). Włożone baterie służą jedynie jako kopia zapasowa mierzonych lub ustawianych danych. Jeśli baterie nie zostaną włożone, a sieć zostanie odłączona, wszystkie dane zostaną utracone.

Ustawianie czasu za pomocą DCF jest opisane w instrukcji. Jeśli w początkowej instalacji nie uda się odebrać DCF, spróbuj zmienić lokalizację czujnika odbierającego sygnał DCF. Ponieważ na transmisję sygnału DCF może mieć wpływ aktualna pogoda, zalecam ręczne ustawienie czasu, a zegar ustawi się na dokładną godzinę odbioru DCF. Sygnał DCF jest najsilniejszy podczas "przerwy w nadawaniu" tj. między godziną 2 a 3 w nocy. Nadajnik DCF znajduje się w Niemczech, więc możesz spróbować umieścić kierunek na zachód.
Możesz spróbować umieścić stację jak najbliżej okna.
Ale jeśli mieszkasz w gęsto zabudowanym obszarze, gdzie występują zakłócenia od innych urządzeń elektrycznych, możesz nie odebrać sygnału DCF w ogóle, niestety.

.
Odbiór DCF jest aktywowany automatycznie. Nie można go włączyć lub wyłączyć ręcznie.
Na północnej stronie z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
Tak, możesz. Zalecamy filtrowanie stacji pogodowych z parametrem stałe podświetlenie=YES.

Są to: 

E5018

E5059

E8835

.
Tak, możesz. Niektóre produkty można powiesić, inne postawić. Polecamy filtrować te z parametrem - wall hanging=YES.
Spadek lub wzrost ciśnienia podczas ustawiania wysokości był prawdopodobnie spowodowany algorytmem stacji i jej początkowym obciążeniem. Dla najdokładniejszego pomiaru ciśnienia wymagany jest stan ustalony przez 24 godziny.

Nie mamy dostępnego produktu GSM. Jeśli byłbyś w stanie zapewnić połączenie wifi, możliwe jest użycie produktu E5059.
Wyjście idzie do telefonu komórkowego za pomocą aplikacji. Można ją również wyeksportować z aplikacji na maila.

.
W oparciu o ciśnienie atmosferyczne.

To zależy, gdzie znajduje się czujnik. Jeśli jest umieszczony na zewnątrz, to wyczuwa tylko temperaturę zewnętrzną. Temperatura wewnętrzna jest wyczuwana przez samą stację pogodową.

Niewidoczny, ponieważ pokazuje NOV, patrz instrukcja.

Reprezentacja oznacza, że kontur nie jest widoczny na stacji pogodowej, więc faza księżyca wydaje się zniknąć.


W większości czujników uszczelka nie jest stosowana, jest tak skonstruowana, że nie jest potrzebna. Odbywa się to w postaci rowka, w który wpasowuje się antysejf.

.

Na ogół czujnik powinien być umieszczony pod gzymsem okna, pod zadaszeniem, aby zapobiec bezpośrednim opadom deszczu lub śniegu.

.

Jeśli różnica jest większa niż 2 °C, można reklamować lub zwrócić w ciągu 14 dni, jeśli kupisz go przez sklep.
Ale każda stacja pogodowa ma dokładność ±2 °C lub więcej.
Jeśli chcesz 100% dokładny odczyt, trzeba by kalibrować każdy czujnik i stację regularnie (płatna usługa). W tym przypadku polecamy kontakt z firmą KALIST, która zajmuje się kalibracją. 

.

Niestety nasze stacje pogodowe nie są w stanie ostrzegać sygnałem o wilgotności.

.

Urządzenie może być używane w trybie in/out. Jeśli umieścimy cały czujnik na zewnątrz - mierzy on temperaturę i wilgotność na zewnątrz. Jeśli zostawisz czujnik w pokoju i poprowadzisz przewód przez okno na zewnątrz- będzie mierzył temperaturę na zewnątrz, ale wilgotność wewnątrz.
Przewód jest sondą temperaturową, jeśli go przetniesz lub w inny sposób uszkodzisz, przestanie mierzyć temperaturę.

.