Stacja pogodowa Profi E6016
Radzimy dokupić
Parametry
| Marka | EMOS |
|---|---|
| Główny kod zamówienia | E6016 |
| Kod produktu | 2606164000 |
| EAN | 8592920081235 |
| zasilacz sieciowy | tak, 5 V DC/300 mA (w zestawie) |
|---|---|
| dodatkowe czujniki | 3 (E06018), 1 (E06016) |
| zasięg czujnika | do 100 m |
| barometr | tak |
| wymiary wyświetlacza | 168 × 93 mm |
| projekcja | nie |
| możliwość zawieszenia na ścianie | tak |
|---|---|
| sonda przewodowa do czujnika | nie |
| temperatura zewnętrzna | -30°C do +60°C, co 0,1°C |
| wilgotność zewnętrzna | 1 % do 99 % RV, co 1 % |
| prognoza pogody | tak |
| zegar | DCF (sterowany sygnałem radiowym) |
| min. i maks. temperatura | tak |
| ciągłe podświetlenie | tak |
| fazy Księżyca | tak |
| data | tak |
| trend ciśnienia | tak |
| zasilanie jedn. głównej | 3×1,5 V AAA(brak w zestawie) |
| wykonanie termometru | bezprzewodowe |
| kalendarz | tak |
| temperatura wewnętrzna | -10°C do +50°C, co 0,1°C |
| deszczomierz | tak |
| trend temperatury | tak |
| podświetlenie LED wyświetlacza | tak |
| ustawianie wysokości nad poziomem morza | tak |
| podświetlany kolorowy wyświetlacz (black mask) | nie |
| 12/24 godzinny format czasu | tak |
| zasilanie czujnika | 4× 1,5 V AA (brak w zestawie) |
| budzik | tak, 2× |
| wilgotność wewnętrzna | 1 % do 99 % RV, co 1 % |
| wiatromierz | tak |
| ostrzeżenie temperaturowe | tak |
| strefy czasowe | tak |
| produkt | stacja meteorologiczna |
| powtarzane budzenie | tak |
| podświetlenie wyświetlacza | tak |
| jednostki temperatury | °C/°F |
| częstotliwość | 433 MHz |
| wymiary czujnika | 250 × 160 × 100 mm |
| wymiary głównej jednostki | 17 × 192 × 127 mm |
| opakowanie | 1 szt., pudełko |
Opinie o produkcie , 80%, 8 z 10
(80%)-
60%PrzetłumaczonoJanaZamówione 25 paź 2025Meteo działa, ale czujnik tak naprawdę nie działa na licznikach, które są napisane.
-
100%PrzetłumaczonoVladimír ChalupskýZamówione 23 paź 2025Bardzo korzystne w sklepie Emos jest to, że po wpisaniu kodu rabatowego SLEVA20 otrzymasz 20% zniżki od ceny
-
30%PrzetłumaczonoALEKSANDERZamówione 12 sie 2025Stacja nie pokazuje temperatury (po dwóch dniach użytkowania).Baterie są ok.Zastanawiam się czy mogę wymienić tę stację na inną za dopłatą. Dziękuję.
-
70%PrzetłumaczonoROBERTZamówione 3 maj 2025Produkt działa dobrze, z wyjątkiem czujnika kierunku i prędkości wiatru. Prędkość rzadko zmienia się powyżej 0, nawet jeśli wentylator się obraca. Podejrzewam, że połączenie bezprzewodowe nie działa zbyt dobrze.
-
100%PrzetłumaczonoMarosi JánosZamówione 15 kwi 2025Doskonałe kolana!!!!!!
-
100%PrzetłumaczonoIvanZamówione 10 lis 2024
-
100%PrzetłumaczonoPéterZamówione 24 wrz 2024
-
60%PrzetłumaczonoMichalZamówione 25 sie 2024Niestety, zrozumiałem Wireless w nazwie jako łączność Wi-Fi, a zatem, że jest to inteligentne urządzenie. Zwróciłem produkt.
-
80%PrzetłumaczonoJarda SZamówione 29 mar 2024Termometr temperatury wewnętrznej pokazuje około 1 do 1,2°C więcej (sprawdzone z trzema innymi termometrami), poza tym żadnych problemów w ciągu 9 dni pracy.
-
20%PrzetłumaczonoMatthiasZamówione 11 sty 2024Po około roku czujnik zewnętrzny podaje nieprawidłowe wartości (zbyt wysoka temperatura, zbyt niska wilgotność). Wydaje mi się, że komora baterii jest nieodpowiednio zabezpieczona przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi. Wsparcie w sklepie ignoruje prośby o roszczenia gwarancyjne. Wniosek: nie polecam zakupu.Reakcja sklepu
Przykro nam słyszeć, że produkt ma wadę. Przykro nam również, że miałeś wrażenie, że obsługa klienta nie działa, ale niestety nie otrzymaliśmy od Ciebie wiadomości e-mail. Możesz oczywiście złożyć reklamację dotyczącą stacji pogodowej, wszystkie informacje można znaleźć w naszym centrum informacyjnym na górze sklepu.
-
100%PrzetłumaczonoIvanZamówione 18 gru 2023Doskonały! Warto kupić.
-
20%PrzetłumaczonoJaniZamówione 15 gru 2023Nie wszystkie parametry działają
-
100%Przetłumaczonosipos andrásZamówione 29 lis 2023Opcje konfiguracji mogłyby być lepiej opisane w instrukcji, ale nie jest to operacja mózgu. Spełnia swoje zadanie, dobra rzecz
-
100%PrzetłumaczonoPeterZamówione 12 lut 2023Zadowolenie z produktu.
-
80%PrzetłumaczonoPeterZamówione 29 paź 2022Produkt w swojej cenie bardzo dobry, do domowej stacji pogodowej rozwiązanie idealne.
-
100%PrzetłumaczonoHonzaZamówione 28 kwi 2022
-
90%PrzetłumaczonoJazZamówione 11 mar 2022Produkt zgodny z opisem i działa idealnie. Polecam
-
30%PrzetłumaczonoAnonimZamówione 30 lis 2021Słaba komunikacja z czujnikiem zewnętrznym. Stacja działa tylko sporadycznie.
-
30%PrzetłumaczonoJaroslavZamówione 13 lip 2021Bardzo trudna komunikacja z czujnikiem zewnętrznym, nie chcę robić z siebie eksperta, ale myślę, że częstotliwość 433 MHz nie jest zbyt odpowiednia. Uważam, że coś zakłóca sygnał. Biorę to z kontroli samolotów RC, gdzie jest używana częstotliwość 2,4 GH, ponieważ można obsługiwać dowolną liczbę modeli jednocześnie.
Dokumenty do pobrania
FAQ – częste pytania
Zielony tekst w tłumaczeniu: strzałka z trójkątem wskazuje aktualny kierunek wiatru.
Czerwony tekst: strzałka bez trójkąta używana do dodatkowej instalacji, została użyta do wskazania kierunku wiatru przy pierwszym uruchomieniu.
Czujnik temperatury i ciśnienia znajduje się w śmigle. Można wybrać czujnik zastępczy E06016.
.Lokalizacja czujników:
.- Umieść wszystkie urządzenia obok siebie. Stacja pogodowa automatycznie zlokalizuje sygnał z czujników w ciągu 3 minut. Jeśli nie zostanie znaleziony żaden sygnał z czujników, naciśnij długi przycisk na stacji pogodowej, aby powtórzyć wyszukiwanie i naciśnij przycisk TX na czujniku.
- Aby zapewnić prawidłowy pomiar, czujnik temperatury/wilgotności/światła oraz czujnik opadów atmosferycznych należy umieścić wyżej nad powierzchnią (min. 1,5 m) na poziomej powierzchni oraz z dala od budynków i konstrukcji. Oba czujniki muszą być mocno przykręcone, aby zapobiec uszkodzeniom. Przykręć najpierw płytę montażową do płaskiej powierzchni, a następnie wkręć pręt montażowy w płytę montażową, do której przykręcisz czujnik temperatury/wilgotności/światła. Wiatr musi swobodnie opływać czujnik wiatrowy ze wszystkich kierunków. Upewnij się, że wskaźnik kierunku wiatru i śmigło pomiaru prędkości wiatru mogą się swobodnie obracać. Zgodnie z wbudowanym kompasem, strzałka północy (N) musi w rzeczywistości wskazywać północ. W przeciwnym razie kierunek, z którego nadchodzi wiatr, będzie zawsze wyświetlany nieprawidłowo. Po wybraniu odpowiedniej lokalizacji, przed instalacją należy upewnić się, że stacja główna znajduje się w zasięgu czujników. W terenie zabudowanym zasięg czujników może gwałtownie spaść.
.- Nie należy umieszczać czujników na metalowych przedmiotach, ponieważ ich zasięg transmisji zostanie zmniejszony
.Granice temperatury można ustawić oddzielnie dla maksymalnie 3 czujników temperatury zewnętrznej. Gdy limit minimalnej lub maksymalnej temperatury jest aktywny, wyświetlana jest ikona (min) lub (max); po dezaktywacji znika.
Dalsza procedura i ustawienia w dziale instrukcji: Ustawianie maksymalnych i minimalnych limitów temperatury
.Czujnik wysyła dane co minutę.
.Baterie powinny być używane alkaliczne (nieładowalne) 1,5V. Jeśli sytuacja powtórzy się w przypadku tych baterii, najlepiej zwrócić urządzenie.
.Anemometr działa tylko na kanale 1.
.Zaleca się zmierzenie napięcia w bateriach lub wymianę - nie należy stosować akumulatorków 1,2V.
.Śmigło musi obracać się nieprzerwanie przez minimum 1 minutę, aby na wyświetlaczu pojawił się odczyt prędkości.
.Polecamy również:
.- Wyjmij baterie z czujnika, reaktywuj tryb parowania na stacji pogodowej.
.Jeśli stacja wyświetla odczyt temperatury/wilgotności, oznacza to, że odebrała sygnał z obcego czujnika - w takim przypadku konieczne jest sparowanie czujnika ze stacją w pomieszczeniu, do którego nie "dociera" sygnał z obcego czujnika, np. w piwnicy.
<>- Najpierw sparuj, a następnie umieść czujnik na zewnątrz..Uszkodzony może być również czujnik - reklamuj.
.Próbuj wymienić baterie ( tylko alkaliczne), zresetować urządzenie, sparować ponownie i ewentualnie w innym pomieszczeniu ( parowanie jest automatyczne w ciągu 3 minut). W ten sposób, jak sądzimy, odebrano kolejny czujnik. Odległość termometru lub czujnika od źródeł zakłócających, takich jak monitory komputerowe lub telewizory, powinna wynosić co najmniej 2 metry. Sprawdź, czy termometr lub czujnik nie znajduje się w pobliżu metalowych przedmiotów.
Niestety w każdej stacji pogodowej/termometrze zawsze jest jakaś różnica w dokładności pomiaru temperatury i wilgotności. Jeśli chcesz mieć w 100% dokładne urządzenie polecam termometr kalibrowany + profesjonalnie kalibrowany co 2 lata.
Polecamy kontakt z firmą KALIST, która zajmuje się kalibracjami.
.Ustawianie czasu za pomocą DCF jest opisane w instrukcji. Jeśli w początkowej instalacji nie uda się odebrać DCF, spróbuj zmienić lokalizację czujnika odbierającego sygnał DCF. Ponieważ na transmisję sygnału DCF może mieć wpływ aktualna pogoda, zalecam ręczne ustawienie czasu, a zegar ustawi się na dokładną godzinę odbioru DCF. Sygnał DCF jest najsilniejszy podczas "przerwy w nadawaniu" tj. między godziną 2 a 3 w nocy. Nadajnik DCF znajduje się w Niemczech, więc możesz spróbować umieścić kierunek na zachód.
Możesz spróbować umieścić stację jak najbliżej okna.
Ale jeśli mieszkasz w gęsto zabudowanym obszarze, gdzie występują zakłócenia od innych urządzeń elektrycznych, możesz nie odebrać sygnału DCF w ogóle, niestety.
Są to:
E5018
E5059
E8835
.Nie mamy dostępnego produktu GSM. Jeśli byłbyś w stanie zapewnić połączenie wifi, możliwe jest użycie produktu E5059.
Wyjście idzie do telefonu komórkowego za pomocą aplikacji. Można ją również wyeksportować z aplikacji na maila.
To zależy, gdzie znajduje się czujnik. Jeśli jest umieszczony na zewnątrz, to wyczuwa tylko temperaturę zewnętrzną. Temperatura wewnętrzna jest wyczuwana przez samą stację pogodową.
Niewidoczny, ponieważ pokazuje NOV, patrz instrukcja.
Reprezentacja oznacza, że kontur nie jest widoczny na stacji pogodowej, więc faza księżyca wydaje się zniknąć.
W większości czujników uszczelka nie jest stosowana, jest tak skonstruowana, że nie jest potrzebna. Odbywa się to w postaci rowka, w który wpasowuje się antysejf.
.Na ogół czujnik powinien być umieszczony pod gzymsem okna, pod zadaszeniem, aby zapobiec bezpośrednim opadom deszczu lub śniegu.
.Jeśli różnica jest większa niż 2 °C, można reklamować lub zwrócić w ciągu 14 dni, jeśli kupisz go przez sklep.
Ale każda stacja pogodowa ma dokładność ±2 °C lub więcej.
Jeśli chcesz 100% dokładny odczyt, trzeba by kalibrować każdy czujnik i stację regularnie (płatna usługa). W tym przypadku polecamy kontakt z firmą KALIST, która zajmuje się kalibracją.
Niestety nasze stacje pogodowe nie są w stanie ostrzegać sygnałem o wilgotności.
.Urządzenie może być używane w trybie in/out. Jeśli umieścimy cały czujnik na zewnątrz - mierzy on temperaturę i wilgotność na zewnątrz. Jeśli zostawisz czujnik w pokoju i poprowadzisz przewód przez okno na zewnątrz- będzie mierzył temperaturę na zewnątrz, ale wilgotność wewnątrz.
Przewód jest sondą temperaturową, jeśli go przetniesz lub w inny sposób uszkodzisz, przestanie mierzyć temperaturę.
Stacja pogodowa Profi E6016
Główne linki
- PROMOCJE
- Dostawa i płatności
- CENTRUM POMOCY
Informacja
- Odstąpienie od umowy
- Regulamin sklepu Emos
- Reklamacja produktu
- Stacjonarne SKLEPY PARTNERSKIE
- Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
- Compliance commitment