Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżki 12 zł na pierwszy zakup
Strona główna Termostaty i detektory Termostaty Termostat bezprzewodowy, pokojowy, programowalny z OpenTherm, P5611OT

Termostat bezprzewodowy, pokojowy, programowalny z OpenTherm, P5611OT

Symbol P5611OT
Bezpłatna dostawa od 30,00 zł
dla wszystkich sposobów wysyłki
W magazynie
26 lip 2024 U Ciebie
330,00

Radzimy dokupić

148,00
W magazynie
Opis

Opis produktu

Cyfrowy termostat pokojowy służy do automatycznego sterowania systemami ogrzewania w mieszkaniach, domach i biurach zgodnie z regulowanym programem czasowym. Bezprzewodowa konstrukcja umożliwia łatwą zmianę referencyjnej temperatury (wystarczy przenieść sterowik w inne miejsce)

Zalety produktu

Obsługa protokołu komunikacyjnego OT (opentherm) i standardowego przekaźnika przełączającego.
Duży, czytelny wyświetlacz.
Zwiększony zasięg między nadajnikiem a odbiornikiem w porównaniu do poprzednika P5611N.
Zmniejszona minimalna wartość histerezy do 0,1°C.

Rozszerzony opis

Strażnik ciepła dla Twojego domu

Ciesz się stabilną i idealną temperaturą w domu latem i zimą. Koniec z wahaniami temperatury, a jedynie przyjemne ciepło bez zmartwień. Bezprzewodowy termostat pokojowy z 6 ustawionymi i 3 ustawialnymi przez użytkownika programami monitoruje idealną temperaturę i steruje systemem grzewczym oraz klimatyzacją w dzień i w nocy. Zakres ustawień temperatury od 7 °C do 30 °C zapewnia komfortową temperaturę latem i zimą. Zaletą jest prosta obsługa oraz czytelny podświetlany wyświetlacz z dużymi cyframi i informacją o aktualnej i żądanej temperaturze.

 

Regulacja zarówno dla systemu grzewczego jak i chłodniczego

Ręczny termostat bezprzewodowy można podłączyć zarówno do systemu grzewczego jak i chłodniczego. W zimie termostat utrzymuje optymalną temperaturę i nie powoduje kosztownych przegrzań. W upalne letnie dni termostat dba o chłodzenie bez nieprzyjemnych szoków temperaturowych. Ciesz się uczuciem doskonałego komfortu przez cały rok.

 

Ustawienie temperatury od 7 °C do 30 °C

Koniec ze szokami temperaturowymi, bieganiem do kotła i kosztownym przegrzewaniem - termostat utrzymuje idealną temperaturę dla Ciebie. Stwórz w swoim pokoju komfortową temperaturę, dzięki której poczujesz się najlepiej. Aby uzyskać optymalną temperaturę, wystarczy wybrać temperaturę w zakresie od 7 °C do 30 °C na termostacie, który można regulować co 0,2 °C. Można wtedy zobaczyć na wyświetlaczu, czy ustawiona temperatura odpowiada rzeczywistej temperaturze w pomieszczeniu. Mimimalna histereza wynosi 0,1 °C

Przejrzysty wyświetlacz z podświetleniem

Dzięki dużym cyfrom na wyświetlaczu bez trudu dostrzeżesz aktualną i ustawioną temperaturę, co docenią nie tylko osoby, których wzrok nie jest już doskonały. Wyświetlacz wyróżnia się przejrzystością i wyrazistym podświetleniem. Podświetlany wyświetlacz ułatwia obsługę termostatu w ciemności lub w warunkach słabego oświetlenia.

 

Zasięg do 100 m

Bezprzewodowe podłączenie jednostki przełączającej i sterującej w zasięgu 100 m pozwala na zastosowanie termostatu w większych przestrzeniach - domach jednorodzinnych, mieszkaniach i biurach. Zasięg pomiędzy jednostką sterującą i przełączającą wynosi maksymalnie 100 m w otwartej przestrzeni. W pomieszczeniach zamkniętych zasięg może być zmniejszony, ponieważ sygnał jest zasłaniany przez ściany lub inne przeszkody.
Urządzenie posiada tzw. self learning function - termostat ma możliwość wygenerowania własnego kodu parowania, który odbiornik następnie odbiera i zapisuje w swojej pamięci. Zespół można w ten sposób rozbudować do 6 odbiorników, co nadaje się do sterowania panelami IR.

Open Therm

Termostat można podłączyć do kotła, który obsługuje komunikację OpenTherm. Zaletą jest to, że można regulować moc kotła nie tylko temperaturą pomieszczenia, ale także temperaturą wody w instalacji lub innymi zmiennymi. Przełączanie odbywa się zarówno przez OT jak i przez przekaźnik. Większość termostatów ma albo tylko wyjście OT, albo wyjście przekaźnikowe. Termostat Emos P5611OT posiada oba wyjścia do podłączenia do kotła.
Termostat zwiększa efektywność systemu grzewczego poprzez kontrolę OT, zmniejsza koszty i jest prosty w instalacji.

Parametry

Parametry

Marka EMOS
Główny kod zamówienia P5611OT
Kod produktu 2101309000
EAN 8592920098028
rodzaj sterowania programowany elektroniczny termostat pokojowy
rodzaj termostatu bezprzewodowy z komunikacją OpenTherm
rodzaj regulacji system grzewczy i chłodzący
ustawienie temperatury 7 °C do 30 °C, co 0,2 °C
rodzaj ustawienia temperatury temperatura komfortowa i ekonomiczna
ustawialna histereza temperatury 0,1 °C, 0,2 °C, 0,5 °C, 1,0 °C
pomiar temperatury 0 °C do 40 °C, rozdzielczość 0,2 °C
długość czujnika kapilarowego nie dotyczy
ilość programów 6 + 3 programy użytkownika
funkcja ON/OFF tak
podświetlany wyświetlacz tak
włączanie 230 V AC albo beznapięciowy
kolor biały
zasięg na otwartej przestrzeni 100 m
tryb przeciwzamrożeniowy tak
zasilanie odbiornika 230 V AC
tryb wakacyjny nie
funkcja Set-back nie
możliwość podłączenia następnych detektorów nie dotyczy
zasilanie nie dotyczy
zasilanie bramy nie dotyczy
zasilanie nadajnika 2× 1,5 V AA (w zestawie)
częstotliwość pracy 868 MHz
w zestawie nie dotyczy
włączane obciążenie 16 A oporowo, 5 A indukcyjnie
kalibracja temperatury tak
protokół
wymiary nie dotyczy
wymiary bramy nie dotyczy
wymiary nadajnika 23 × 97 × 122 mm
wymiary odbiornika 37 × 115 × 91 mm
opakowanie 1 szt., pudełko
Opinie o produkcie

Opinie o produkcie

Te opinie są niezależnymi opiniami naszych klientów, którzy zakupili ten produkt w sposób potwierdzony. Więcej tutaj.
Dokumenty do pobrania

Dokumenty do pobrania

Dokumenty i pliki dostępne do pobrania
FAQ – częste pytania

FAQ – częste pytania

Technicznie jest to wykonalne, odpowie na jeden nadajnik.


To nie jest opcja.

Termostat, w którym wiele odbiorników (do 6) może być sterowanych za pomocą jednostki sterującej, to zestaw P5611OT.2R. Dzięki funkcji samouczenia termostat ma możliwość wygenerowania własnego kodu parowania, który następnie każdy odbiornik przechowuje w pamięci.

Do modeli P5611OT, P5601N, P5607, P5616OT, P5606OT. Pozostałe mają stałą histerezę.

Jest to możliwe dzięki programowalnym termostatom, które umożliwiają wielokrotne zmiany temperatury. Dla każdego dnia można wybrać żądaną temperaturę i czas dla maksymalnie 6 zmian temperatury, w zależności od modelu termostatu. Możliwe jest ustawienie trybów (regulacji czasu i temperatury) dzień po dniu, harmonogramu od poniedziałku do piątku i oddzielnie od soboty do niedzieli lub tygodniowego harmonogramu od poniedziałku do niedzieli.

W przypadku wszystkich termostatów z wyjątkiem tych, które obsługują funkcję Opentherm, komunikacja jest jednokierunkowa. Komunikacja odbywa się drogą radiową (zarówno z OpenTherm, jak i protokołem sieci WiFi), więc mur zmniejsza ogólny zasięg.

95% kotłów wykorzystuje następujące połączenie beznapięciowe. Jeśli kocioł ma przełączanie beznapięciowe, termostat również musi je mieć.

OpenTherm to nazwa formy dwukierunkowej komunikacji pomiędzy modułem kotła a termostatem. Termostat otrzymuje niezbędne informacje, które następnie przetwarza i przekazuje z powrotem do kotła, który kontroluje temperaturę wody do najbardziej efektywnego poziomu. Dzięki informacjom zebranym z termostatu OpenTherm, moc kotła jest modulowana, co w sposób ciągły dodaje i odejmuje moc zgodnie z pożądanymi i zmierzonymi wartościami. Zaletą jest to, że moc kotła jest regulowana nie tylko przez temperaturę w pomieszczeniu, ale także przez temperaturę wody w systemie i inne zmienne. W przeciwieństwie do tego, konwencjonalny termostat ON/OFF przełącza kocioł na 100% lub 0% mocy. W ten sposób OpenTherm zwiększa wydajność systemu grzewczego, zmniejsza koszty (rachunki za energię) i wydłuża żywotność kotła.

Termostat OpenTherm może regulować dowolny kocioł OpenTherm. Jeśli kocioł nie obsługuje OpenTherm lub nie chcesz go używać, możesz podłączyć termostat bez tych styków, a jego funkcjonalność będzie taka sama jak termostatu bez Opentherm. W ten sposób termostaty z komunikacją Opentherm mogą być używane tylko z okablowaniem włączania / wyłączania bez sterowania Opentherm.

Tak, jednostka wysyłająca podłączona do bojlera również wymaga wymiany. Jednostka oryginalnego urządzenia i nowego mają różne protokoły komunikacyjne lub nie są sparowane.

Tak, termostaty z wstępnie ustawionymi trybami komfortowymi i ekonomicznymi umożliwiają kilka ustawień trybu użytkownika oprócz stałych programów, których nie można zmienić. Należy zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi konkretnego modelu, takiego jak termostat P5611OT, w celu uzyskania procedury.

Termostat nie wymaga oddzielnej ochrony. Kocioł musi być chroniony.

Termostaty kapilarne mogą przełączać się od 0 °C. Pozostałe posiadają system przeciwzamrożeniowy od 5 °C lub 7 °C w zależności od modelu.

Jeśli używasz wielu termostatów, stary jest używany na przykład jako termometr, a nowy jest umieszczony na bojlerze, nie będą one współdziałać. Zarówno z powodu parowania, jak i różnych protokołów komunikacyjnych.

Niestety, nie posiadamy tego typu produktów w naszym asortymencie sprzedażowym.

Tak, pamiętają. Parują się automatycznie w ciągu 5 minut. Wszystkie termostaty w naszym asortymencie parują się po awarii zasilania, a następnie przywracają zasilanie.

Wiadomość ta może oznaczać co następuje:

.

a. Zmierzona temperatura jest poza zakresem (0 °C do 40 °C)
b. Czujnik temperatury jest uszkodzony
Próbuj wymienić baterie, tylko alkaliczne o napięciu 1,5V. Jeśli nie zostanie to poprawione, proszę o reklamację.

Powinno pomóc odłączenie termostatu od kotła i ponowne jego podłączenie. Jeśli błąd ten będzie występował częściej, zalecamy wysłanie towaru do diagnostyki w ramach gwarancji.

Jeśli chłodnica ma złącze termostatu, z którego normalna wtyczka prowadzi do gniazda, to tak (łączy się z zaciskami NO/COM).

Termostaty przewodowe wydają dźwięk po włączeniu. Bezprzewodowe również, ale jednostka odbiorcza zwykle znajduje się w kotle dalej od części mieszkalnej, więc kliknięcie nie jest słyszalne w innych pomieszczeniach.

Zasięg w otwartej przestrzeni mieści się w zakresie 60-100 m, ilość murów zmniejsza zasięg sygnału radiowego. Wybierz zgodnie z parametrem "Zasięg w otwartej przestrzeni". Zasięgu termostatu bezprzewodowego nie można zwiększyć.

Żaden z termostatów nie może automatycznie przełączać ogrzewania i temperatury wody w zależności od taryfy. Prawdopodobnie można użyć jednego z programowalnych termostatów, w których można ustawić ogrzewanie na niższą temperaturę w okresach wysokiej taryfy.

W przypadku większości kotłów obciążenie rezystancyjne ma kluczowe znaczenie. Obciążenie rezystancyjne to takie, w którym nie występuje przesunięcie fazowe między prądem a napięciem, zazwyczaj rezystancyjne urządzenia termiczne. Obciążenie indukcyjne to takie, w którym występuje przesunięcie fazowe między prądem a napięciem, w którym prąd jest opóźniony w stosunku do napięcia. Obciążenia indukcyjne to np. silniki elektryczne, transformatory itp. Każdy termostat ma wyszczególnione maksymalne przełączane wartości obciążenia (rezystancyjne/indukcyjne), zależy to od tego, co klient chce, aby termostat przełączał, oraz od wartości przełączanych urządzeń. Przykład: jeśli kocioł ma przełączanie rezystancyjne 7A, nie mogę użyć termostatu, który ma maksymalne obciążenie 6A.