Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżki 12 zł na pierwszy zakup
Strona główna Żarówki Żarówki LED Żarówka LED Classic JC / G4 / 1,9 W (21 W) / 200 lm / ciepła biel

Żarówka LED Classic JC / G4 / 1,9 W (21 W) / 200 lm / ciepła biel

Symbol ZQ8620
Bezpłatna dostawa od 30,00 zł
dla wszystkich sposobów wysyłki
Wybierz wariant
barwa światła
moc
opakowanie
W magazynie
26 lip 2024 U Ciebie
19,60
Parametry

Parametry

Marka EMOS
Główny kod zamówienia ZQ8620
Kod produktu 1525735201
EAN 8592920046661
trzonek (mocowanie żarówki) G4
barwa światła ciepła biel
moc 1,9 W
odpowiednik żarówki 21 W
strumień świetlny 200 lm
wymiary 36 × 10 × 10 mm
seria CLASSIC
ściemnialna nie
kształt JC
temperatura barwowa 3 000 K
kąt świecenia 300°
napięcie 12 V
indeks oddawania barw (CRI) Ra >80
klasa energetyczna F
żywotność 30 000 godzin
technologia LED
ilość LED nie dotyczy
chip LED SMD
współczynnik mocy 0.71
ilość cykli włącz\wyłącz 25 000
skuteczność świetlna 105 lm/W
okres gwarancyjny 3 lata
opakowanie 1 szt., blister
Opinie o produkcie

Opinie o produkcie

Te opinie są niezależnymi opiniami naszych klientów, którzy zakupili ten produkt w sposób potwierdzony. Więcej tutaj.
Dokumenty do pobrania FAQ – częste pytania

FAQ – częste pytania

W żarówkach znajduje się elektronika odpowiedzialna za ich funkcjonalność na 12V DC i AC. Tłumik migotania, o którym wspominasz jest potrzebny do żarówek na 230V, które najczęściej są podłączane do wyłączników krzyżowych lub żarowych. Dla tych, energia szczątkowa może następnie gromadzić się w kondensatorze i będzie rozładowywać raz na jakiś czas, powodując migotanie żarówki.
Jeśli żarówka jest podłączona przez zasilanie 12V, ten problem nie powinien wystąpić.

.

Tak, jest to ogólny rozmiar żarówki. Długość ciała wynosi 28 mm.

.
Tylko żarówka ściemnialna krokowo, która oferuje trzy tryby oświetlenia za pomocą konwencjonalnego przełącznika. 100%-50%-10% w standardzie. Zaletą w przypadku tej żarówki jest przystępna cena (elektronicznie to bardzo prosta zasada), w zasadzie bezbłędna funkcjonalność ze względu na prostotę i energooszczędność. Taka żarówka przyciemniona do 10% rzeczywiście zużywa ok. 10% pierwotnej mocy i dlatego nadaje się do zastosowania np. w korytarzu, gdzie klient chce, aby w ciągu dnia działał tryb normalny, a w nocy pozwalał świecić światłu orientacyjnemu.
Neutralna i chłodna biel - wywołuje aktywność w mózgu - umieszczenie w pokojach pracy, kuchniach ... / ciepła biel- nadaje się do salonu, sypialni, gdzie się relaksujesz.
Żarówka nie pamięta ostatnio używanego trybu.

Wyłączasz go natychmiast. Gdy przełącznik jest w stanie wyłączonym, do żarówki nie płynie prąd - żarówka nie świeci. Nie ma potrzeby przechodzenia przez różne tryby oświetlenia.

Jest to nowy typ żarówki LED, która rzeczywiście przypomina klasyczną żarówkę żarową, zachowując jednocześnie wszystkie zalety technologii LED. Mają szklaną bańkę o wielkości klasycznej żarówki, wewnątrz znajdują się "żarniki", a raczej pałeczki szeregowo połączonych diod LED. Konstrukcja żarówki rzeczywiście przypomina żarówkę wolframową. Dodatkowo niektóre typy posiadają żarówkę w kolorze bursztynu, aby wzmocnić przyjemne żółte światło. Powstała w ten sposób barwa emitowanego światła osiąga wówczas temperaturę barwową (chromatyczność) 2700K - 2200K. Mają bardzo niskie zużycie energii, długą żywotność, zachowują chłodną powierzchnię żarówki.

Proszę skorzystać z naszego filtrowania, gdzie można zaznaczyć parametr "wymiana żarówki" / dalej przez "gniazdo" lub inne filtry.

.
Nadaje to raczej styl retro, wygląd.
Zwykle liczba cykli przełączania wynosi około 25-30 000 godzin.
W sekcji Żarówki LED w filtrze parametrów wybierz tylko żarówki ściemnialne. Nadają się one do wyłączników triakowych. Wyłączniki triakowe nie działają w przypadku żarówek ściemnianych krokowo.
W normalnym użytkowaniu oba warianty są w zasadzie takie same jak zwykła żarówka. To zależy od jakości produkcji. W przypadku żarówki ściemnianej istnieje możliwość uszkodzenia żarówki z powodu niekompatybilności ze ściemniaczem.

Z pewnością jest to zasilacz impulsowy przeznaczony do lamp halogenowych. Te zasilacze są przełączane z pewnego obciążenia i dlatego po włączeniu żarówki po prostu migają, zasilacz następnie ocenia niskie obciążenie i wyłącza.

Żarówki, których używałeś teraz, mogły być na dolnej granicy przełączania i zasilacz nadal oceniał je jako odpowiednie obciążenie. Jeśli jesteś o jedną dziesiątą poniżej granicy przełączania, nawet w kombinacji stare/nowe, a żarówki tylko migoczą, to nie jest to wada żarówki.

Źródłem odpowiednim dla żarówek LED o niskiej mocy jest to, na przykład: elektronicznie przełączane TLPS-12-6

.
Korpus jest szklany.
Ciepła biel- żółty (do 3000K), neutralna biel (3500-5500K)- światło dzienne, zimna biel- prawie niebieski ( powyżej 6000K).

Czy są one podłączone do wyłącznika krzyżowego czy żarowego?
Aby wyeliminować to zjawisko, należy równolegle podłączyć kondensator. W przypadku żarówek LED do ich zaświecenia wystarczy bardzo mała ilość prądu. Dlatego jeśli kiedykolwiek zostanie on wtłoczony do przewodów, faza na wyłączniku nie zostanie wyłączona itp. to możliwe, że pojawi się błysk lub migotanie.

.
Niestety nie posiadamy w swojej ofercie sprzedażowej tych produktów, które są w stanie niezawodnie pracować w temperaturze 120 stopni. Normalny zakres pracy żarówki LED to około -20 do +40 stopni Celsjusza. Polecam poszukać żarówki halogenowej. Jednak i te nie są już dostępne w naszej ofercie.

Żywotność żarników jest niższa niż diod LED ze względu na mniejszą przestrzeń do chłodzenia.

Zakres ten wynosi od minus 20 do plus 40 stopni Celsjusza.

Zobacz załącznik

.

Wszystkie nasze lampy LED posiadają jednostronne zasilanie. Jest to świetlówka, w której styki L i N, czyli doprowadzenie napięcia wejściowego, znajdują się obok siebie po jednej stronie (tzw. zasilanie jednostronne).

.

Jest to technologia LED. Przy wyższych napięciach, po krótkim czasie, żarówka po prostu się przepala. Jeśli wahania są w zakresie niższym niż jej napięcie pracy, to po prostu będzie się wahać na wyjściu, ale nie przeszkadza to samej diodzie. Spójrz na charakterystykę woltowo-amperową diody, tam od razu przy niewielkich wahaniach napięcia dostajesz ogromny wzrost prądu. Dioda LED jest w zasadzie diodą w kierunku przejścia. Więc operowanie nim bez stabilizacji prądu lub przynajmniej przybliżonej namiastki tego jest drogą do jego zniszczenia.

.
Normalny zakres pracy żarówki LED to około -20 do +40 stopni Celsjusza.

Żarówka ściemnialna standardowo oznacza ściemnianie za pomocą ściemniacza triakowego, czyli nie za pomocą zwykłego przełącznika.
Ściemniana żarówka zawiera elektronikę, która jest w stanie przetworzyć prąd wychodzący ze ściemniacza na światło. Elektronika jest dość skomplikowana, stąd wyższa cena zakupu produktu, a także pewne wady, jak np. brak możliwości ściemniania żarówki do 0%. Żarówka o mocy około 20-30% swojego pierwotnego strumienia świetlnego nie jest już w stanie poradzić sobie z nadmiernie zmodulowanym prądem ze ściemniacza i wyłączy się.

.
Wskaźnik oddania i wierności kolorów. W świetle dziennym wierność kolorów jest największa i najbardziej realistyczna.
Lumeny= jednostka strumienia świetlnego wskazująca jak mocno świeci żarówka / Kelwiny= temperatura chromatyczności - ciepły biały- do żółtego (2700K), neutralny biały (4000K)- światło dzienne, zimny biały- prawie niebieski ( 6500K) / Kandele= natężenie światła lub gęstość przestrzenna światła emitowanego pod pewnym kątem. / Nit= jest pochodną jednostki fizycznej luminancji, której luminancja na metr kwadratowy powierzchni pozornej źródła wynosi 1 kandelę, gdzie powierzchnia pozorna jest wielkością rzutu powierzchni rzeczywistej na płaszczyznę prostopadłą do kierunku promieniowania.
Gniazda E14- 14mm, E27- 27mm.

W przypadku częstego przełączania może pojawić się problem, w którym np. przepięcie spowodowane przełączeniem urządzenia powoduje przedwczesną awarię żarówki. Niestety, niejednokrotnie zmiany w tych obwodach są takie, że nie da się ich zdiagnozować bez dokładnego pomiaru na miejscu konkretnego obwodu. Równie dobrze może to być wada produktu. Jeśli żarówki są na gwarancji, to polecam zgłoszenie reklamacji.

.

Częste uruchamianie nie ma negatywnego wpływu na żarówki i nie wpływa też na ich żywotność.

.

Po włączeniu żarówki natychmiast pojawia się pełny maksymalny strumień świetlny.

.