Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżki 12 zł na pierwszy zakup
Strona główna Anteny i RTV Anteny Antena zewnętrzna EM-030, 0–100 km, DVB-T2, DAB, filtr LTE/4G

Antena zewnętrzna EM-030, 0–100 km, DVB-T2, DAB, filtr LTE/4G

Symbol J0666
Bezpłatna dostawa od 30,00 zł
dla wszystkich sposobów wysyłki
W magazynie
24 cze 2024 U Ciebie
150,00

Radzimy dokupić

120,00
W magazynie
104,00
W magazynie
39,00
W magazynie
17,90
W magazynie
20,20
W magazynie
30,00
W magazynie
25,40
W magazynie
47,90
W magazynie
17,90
W magazynie
Parametry

Parametry

Marka EMOS
Główny kod zamówienia J0666
Kod produktu 2703106000
EAN 8595025394125
zastosowanie zewnętrzna siatkowa
typ anteny aktywny ze wzmacniaczem
zalecana odległość instalacji od wieży telewizyjnej 0–100 km (samotność)
wzmacniacz wbudowany wzmacniacz o niskich szumach z osobnym zasilaczem
odbiór sygnału DAB/DVB-T/T2
przystosowane do odbioru sygnału Full HD tak
przystosowane do odbioru sygnału z różnych nadajników tak
kąt odbioru 30°/40°
polaryzacja pozioma i pionowa
przystosowane do odbioru zdalnego tak
filtr LTE tak
pasma częstotliwości VHF/DAB/UHF
długość przewodu koncentrycznego w zestawie nie dotyczy
typ złącza do podłączenia złącze F
wzmacniacz w obudowie metalowej, odporny na zakłócenia tak
zasilanie 12 V/100 mA (w zestawie)
zakres częstotliwości 170–790 MHz
regulacja wzmocnienia nie
zalecana do przyczep, kamperów nie
ilość złącz w zestawie nie dotyczy
możliwość zasilania z STB nie
impedancja wyjścia RF 75 Ohm
ilość elementów bez elementów
instalacja nie dotyczy
stosunek przód/tył nie dotyczy
maksymalny poziom sygnału na wyjściu nie dotyczy
filtr 5G nie
wymiary 178 × 560 × 780 mm
opakowanie 1 szt., pudełko
Opinie o produkcie

Opinie o produkcie

Te opinie są niezależnymi opiniami naszych klientów, którzy zakupili ten produkt w sposób potwierdzony. Więcej tutaj.
Dokumenty do pobrania

Dokumenty do pobrania

Dokumenty i pliki dostępne do pobrania
FAQ – częste pytania

FAQ – częste pytania

Zasilanie poprowadzone jest kablem koncentrycznym.

Tak, zasilacz z wyłącznikiem prądu należy umieścić w pobliżu telewizora.

.
Aby odebrać polaryzację poziomą lub pionową, nie ma potrzeby obracania anteny.
Wzmacniacz jest już wbudowany w antenę.
Możliwe jest zastosowanie dowolnej przejściówki, której używasz do ładowania telefonów komórkowych o parametrach 5V/1A. Oryginalny zasilacz do anteny ma wartości 5V/550mA, ale ma wartość znamionową 1A.

Preferowane jest użycie wzmacniacza szerokopasmowego: J0400 + rozgałęźniki J0102 / J01032 / J0104

.
Instalacja na antenach pokojowych (aktywnych) nie jest możliwa. Dla anten pasywnych produkt nadaje się do wszystkich produktów.
Nie trzeba. Jest to antena pracująca w paśmie UHF.
ZALETY: 1. Brak zakłóceń własnych i interferencji ze względu na to, że w takiej antenie właściwie nie ma czego indukować. W rzeczywistości jego konstrukcja nie przewiduje żadnych elementów, które mogłyby generować promieniowanie elektromagnetyczne. 2. Wyjątkowa łatwość montażu i obsługi. Wystarczy tylko odpowiednio zorientować antenę pasywną. 3. Antena pasywna nie wymaga osobnego zasilania. 4. WADY: 1. Jest podatny na różnego rodzaju zakłócenia, a jakość sygnału silnie zależy od lokalizacji. 2. Należy starannie wybrać miejsce i wykonać dokładną orientację, zwłaszcza jeśli instalacja znajduje się w strefie słabego odbioru. 3. Na jakość sygnału może wpływać wiele czynników: budynki, drzewa i ukształtowanie terenu, a także warunki atmosferyczne.
ZALETY: 1. Można je wykonać w niemal dowolnym rozmiarze i kształcie. 2. Anteny aktywne można zainstalować niemal w każdym miejscu w pomieszczeniu lub na zewnątrz. Na jakość pracy niewielki wpływ ma rzeźba terenu, a także zakłócenia od drzew, budynków itp. 3. Nawet niski poziom sygnału nie jest przeszkodą dla aktywnej anteny: jest on wzmacniany przez dodatkowe wyposażenie. 4. W wielu antenach aktywnych można regulować poziom wzmocnienia i redukcji szumów 5. Zakłócenia, które mogą występować przy stosowaniu anteny aktywnej są również usuwane przez specjalne urządzenia tłumiące szumy. WADY: 1. Wyższy koszt. 2. 3. Do prawidłowego działania anteny aktywnej wymagane jest stałe źródło zasilania. 4. Czasami instalacja i konfiguracja anteny aktywnej jest dość skomplikowana.

Aktywna antena, może być każda antena ze zintegrowanym wzmacniaczem sygnału bezpośrednio w antenie. Anteny aktywne mogą być używane zarówno do odbioru, jak i nadawania, ale zazwyczaj widać je jako anteny odbiorcze. Gdy zostanie użyty do odbioru sygnału, zintegrowany wzmacniacz wzmocni odebrany sygnał radiowy, co pozwoli na użycie znacznie dłuższego kabla.
Przy zastosowaniu jako antena nadawcza, antena aktywna zwiększy moc sygnału radiowego. Aktywne szerokopasmowe anteny telewizyjne przeznaczone są do odbioru w miejscach, gdzie sygnał jest słaby. Anteny pasywne to anteny, które nie posiadają wzmacniacza. Zawsze doradzamy naszym klientom zakup anten pasywnych, a w przypadku konieczności użycia kabla dłuższego niż 30m wystarczy dodać wzmacniacz kabla, aby skompensować straty na linii. Cechą charakterystyczną każdej anteny pasywnej jest to, że odbiera ona sygnał tylko ze względu na swoją geometrię (kształt). Dlatego im większa powierzchnia takiej anteny, tym sygnał będzie bardziej wiarygodny.

.
Antenę można okablować na dwa sposoby- 1. Za pomocą dołączonego zasilacza i wyłącznika zasilania. Doprowadzasz kabel od anteny do rozjazdu, podłączasz zasilacz do rozjazdu i podłączasz rozjazd do telewizora. / 2. W przypadku pominięcia zasilacza i rozjazdu należy włączyć zasilanie anteny w telewizorze. Nie można mieć włączonego zasilania anteny i włączonego zasilania telewizora. Czyli tam gdzie jest osobny zasilacz 12V nie ma możliwości zasilania z TV/stb.
Krótki komunikat LNB wskazuje, że masz zwarte zasilanie. Na STB masz włączone zasilanie w ustawieniach przez STB a nie dołączony zasilacz. Proszę zmienić opcję zasilania w ustawieniach STB i usterka powinna zostać usunięta.

Problem, który opisujesz, odpowiadałby zasięgowi sygnału 5G w Twojej okolicy. Częstotliwość 626 MHz jest dość blisko częstotliwości pasma operatorów komórkowych i wtedy pojawiają się zakłócenia. Operatorzy komórkowi stopniowo zajmują coraz więcej pasm częstotliwości i dlatego starsze anteny nie mają wtedy wystarczających środków do odfiltrowania.

.
Tak, będzie, ponieważ jest to to samo pasmo częstotliwości.

Do odbioru sygnału telewizyjnego w przyczepie kempingowej polecamy antenę J0664. Antena jest zasilana przez kabel USB 5V lub bezpośrednio z STB lub TV.

Filtr LTE służy do odfiltrowania tzw. wyciętego pasma sygnału zajmowanego przez operatorów telefonicznych. Dzięki filtrowi antena będzie łapać/ dostrajać tylko w danym paśmie poza pasmem telefonicznym zostanie odfiltrowana.

Antenę można podłączyć na dwa sposoby.
1. Za pomocą dołączonego do zestawu zasilacza i przełącznika zasilania. Doprowadzasz kabel od anteny do rozjazdu, podłączasz zasilacz do rozjazdu i podłączasz rozjazd do telewizora.
2. W przypadku pominięcia zasilacza i rozjazdu należy włączyć zasilanie antenowe w telewizorze.
Nie ma możliwości, aby zasilacz antenowy był podłączony do prądu, a zasilacz telewizyjny włączony.

.
Sygnału satelitarnego nie da się podzielić, ponieważ zawiera on nie tylko sam sygnał, ale również komendy napięciowe. W przypadku stosowania na wielu odbiornikach, ZAWSZE konieczne jest przedłużenie kabla bezpośrednio z wielu konwerterów do odbiornika.

Z aluminium.

Można stosować tylko wszystkie anteny pasywne bez zewnętrznego wzmacniacza (J5838, J0679, J0669, J0680, J0690). Pozostałe nie mogą być używane, ponieważ posiadają wzmacniacz zasilany przez adapter USB DC.

.