Zapisz się do naszego newslettera i otrzymaj zniżki 12 zł na pierwszy zakup
Strona główna Termostaty i detektory Termostaty Inteligentny termostat pokojowy, przewodowy, GoSmart z WiFi, P56201

Inteligentny termostat pokojowy, przewodowy, GoSmart z WiFi, P56201

Symbol P56201
1x
zobacz ocenę
4.5
1
Bezpłatna dostawa od 30,00 zł
dla wszystkich sposobów wysyłki
W magazynie
28 maj 2024 U Ciebie
399,00
Opis

Rozszerzony opis

Nieoceniony pomocnik domowy

Chcesz stale śledzić temperaturę w swoim domu? Szukasz sposobu na ograniczenie kosztów ogrzewania lub chłodzenia przy zachowaniu komfortu cieplnego?

Z inteligentnym termostatem P56201 z serii EMOS GoSmart to proste. Sterowanie ogrzewaniem lub klimatyzacją w oparciu o lokalizację GPS, ustawianie scenariuszy temperatury na konkretny dzień i godzinę oraz kontrolowanie wszystkich ustawień z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji to tylko krótka lista zaawansowanych funkcji, jakie posiada ten termostat.

Jeśli dodamy do tego łatwą instalację, modny design i możliwość sterowania głosowego przez Google Assistant i Amazon Alexa, mamy inteligentnego pomocnika dla naszego domu.

 

Zaawansowane funkcje dla Twojego komfortu

Czy lubisz ciepły poranek w łazience i zimną sypialnię przed snem? Dzięki inteligentnemu programatorowi możesz ustawić temperaturę dla konkretnych godzin, dni i pomieszczeń i zawsze czuć się najbardziej komfortowo.

Kalibracja temperatury mierzonej przez termostat pozwala na dopasowanie temperatury wyświetlanej na wyświetlaczu termostatu do temperatury wyświetlanej na innym urządzeniu, do którego jesteś przyzwyczajony (np. termometr lub stacja pogodowa).

Automatyczne ustawianie temperatury nawet zdalnie

Inteligentny termostat P56201 z przekaźnikiem przełączającym 6A może automatycznie włączyć ogrzewanie lub chłodzenie na podstawie Twojej aktualnej lokalizacji GPS, a temperatura w Twoim domu będzie komfortowa po Twoim powrocie.

Zapomniałeś zmniejszyć poziom ogrzewania lub całkowicie je wyłączyć, gdy wyjeżdżasz na wakacje? Możesz zdalnie połączyć się z termostatem za pomocą telefonu komórkowego i wygodnie wszystko regulować.

Przejrzysty i podświetlany wyświetlacz

Termostat P56201 pasuje do każdego wnętrza dzięki swojemu ponadczasowemu wzornictwu. Jego obsługa jest prosta i intuicyjna, a dzięki podświetlanemu wyświetlaczowi można wygodnie obsługiwać termostat nawet w nocy bez konieczności włączania głównego światła w pomieszczeniu. 

Wyjątkowo czytelny wyświetlacz, dotykowe sterowanie i duże cyfry ułatwiają ustawienie pożądanej temperatury.

Łatwy montaż w kilka minut

Martwisz się skomplikowanym montażem? Nie musisz! Dzięki zdejmowanemu wyświetlaczowi, instalacja inteligentnego termostatu P56201 nie może być łatwiejsza.

Przykręć podstawę termostatu do wybranego miejsca używając dołączonego materiału montażowego. Następnie wystarczy połączyć przewody zgodnie ze schematem elektrycznym i zakończyć instalację montując wyświetlacz termostatu na podstawie. Inteligentny termostat P56201 zasilany jest prądem zmiennym o napięciu 230 V.

Po prostu podłącz urządzenie do domowej sieci Wi-Fi i sparuj je za pomocą pełnej lokalizacji językowej aplikacji mobilnej EMOS GoSmart, dostępnej zarówno dla systemu Android, jak i IOS. Dzięki kompatybilności z Amazon Alexa i Google Assistant możesz również korzystać ze sterowania głosowego.

 

Integracja z systemem EMOS GoSmart

Stwórz swój własny inteligentny dom z EMOS GoSmart i innymi urządzeniami inteligentnymi kompatybilnymi z TUYA. Podłącz poszczególne urządzenia, ustaw automatyzację ich czynności i steruj nimi zdalnie za pomocą w pełni zlokalizowanej i intuicyjnej aplikacji mobilnej.

 

Parowanie z EMOS GoSmart

.

Parametry

Parametry

Marka EMOS
Główny kod zamówienia P56201
Kod produktu 2101900000
EAN 8592920117767
rodzaj sterowania programowany elektroniczny termostat pokojowy, możliwość sterowania przez telefon komórkowy (iOS, Android)
rodzaj termostatu przewodowy
rodzaj regulacji system grzewczy i chłodzący
ustawienie temperatury 5 °C do 35 °C, co 0,5 °C
rodzaj ustawienia temperatury 6 zmian temperatury dziennie
ustawialna histereza temperatury 0,2 °C do 2 °C (rozdzielczość 0,1 °C)
pomiar temperatury 0 °C do 40 °C, rozdzielczość 0,1 °C
długość czujnika kapilarowego nie dotyczy
ilość programów temperatura ustawiana przez użytkownika (6× na dzień)
funkcja ON/OFF tak
podświetlany wyświetlacz tak
włączanie napięciowy 230 V AC, 50 Hz
kolor biały
zasięg na otwartej przestrzeni nie dotyczy
tryb przeciwzamrożeniowy tak
zasilanie odbiornika nie dotyczy
tryb wakacyjny tak
funkcja Set-back nie
możliwość podłączenia następnych detektorów nie dotyczy
zasilanie 230 V AC
zasilanie bramy nie dotyczy
zasilanie nadajnika nie dotyczy
częstotliwość pracy nie dotyczy
w zestawie nie dotyczy
włączane obciążenie 6 A oporowo, 2 A indukcyjnie
kalibracja temperatury tak
obsługiwany OS Android, iOS
kompatybilność EMOS GoSmart,Tuya,Lidl,Smartlife otwarty system
protokół Wi-Fi
częstotliwość 2,4 GHz WIFI (IEEE802.11b/g/n)
sterowanie za pomocą asystentów głosowych tak (Amazon Alexa, Google Assistant)
powiadomienia do aplikacji mobilnej tak
języki aplikacji EN, CZ, SK, PL, DE, HU, SI, FR, + 60 innych języków
wymiary nadajnika nie dotyczy
wymiary odbiornika nie dotyczy
wymiary bramy nie dotyczy
wymiary 138 × 88 × 33 mm
opakowanie 1 szt., pudełko
Opinie o produkcie

Opinie o produkcie (90%)
1 opinia

  • 90%
    Termostat pokojowy
    Zamówione 15 gru 2023
    Termostat jest super . działa bez zarzutu . aplikacja też super . Polecam
Te opinie są niezależnymi opiniami naszych klientów, którzy zakupili ten produkt w sposób potwierdzony. Więcej tutaj.
Dokumenty do pobrania

Dokumenty do pobrania

Dokumenty i pliki dostępne do pobrania
FAQ – częste pytania

FAQ – częste pytania

Termostat może być kontrolowany przez maksymalnie 1 użytkownika w tym samym czasie za pośrednictwem aplikacji. Jeśli inny użytkownik chce sterować termostatem, poprzedni użytkownik musi wylogować się z aplikacji.

Termostat posiada pamięć wewnętrzną. Jednak po awarii zasilania odczytanie wszystkich danych zajmuje chwilę (2-3 minuty), więc może się wydawać, że się zresetował, ale tak nie jest, trzeba poczekać.

Termostat, w którym wiele odbiorników (do 6) może być sterowanych za pomocą jednostki sterującej, to zestaw P5611OT.2R. Dzięki funkcji samouczenia termostat ma możliwość wygenerowania własnego kodu parowania, który następnie każdy odbiornik przechowuje w pamięci.

Do modeli P5611OT, P5601N, P5607, P5616OT, P5606OT. Pozostałe mają stałą histerezę.

Jest to możliwe dzięki programowalnym termostatom, które umożliwiają wielokrotne zmiany temperatury. Dla każdego dnia można wybrać żądaną temperaturę i czas dla maksymalnie 6 zmian temperatury, w zależności od modelu termostatu. Możliwe jest ustawienie trybów (regulacji czasu i temperatury) dzień po dniu, harmonogramu od poniedziałku do piątku i oddzielnie od soboty do niedzieli lub tygodniowego harmonogramu od poniedziałku do niedzieli.

W przypadku wszystkich termostatów z wyjątkiem tych, które obsługują funkcję Opentherm, komunikacja jest jednokierunkowa. Komunikacja odbywa się drogą radiową (zarówno z OpenTherm, jak i protokołem sieci WiFi), więc mur zmniejsza ogólny zasięg.

95% kotłów wykorzystuje następujące połączenie beznapięciowe. Jeśli kocioł ma przełączanie beznapięciowe, termostat również musi je mieć.

OpenTherm to nazwa formy dwukierunkowej komunikacji pomiędzy modułem kotła a termostatem. Termostat otrzymuje niezbędne informacje, które następnie przetwarza i przekazuje z powrotem do kotła, który kontroluje temperaturę wody do najbardziej efektywnego poziomu. Dzięki informacjom zebranym z termostatu OpenTherm, moc kotła jest modulowana, co w sposób ciągły dodaje i odejmuje moc zgodnie z pożądanymi i zmierzonymi wartościami. Zaletą jest to, że moc kotła jest regulowana nie tylko przez temperaturę w pomieszczeniu, ale także przez temperaturę wody w systemie i inne zmienne. W przeciwieństwie do tego, konwencjonalny termostat ON/OFF przełącza kocioł na 100% lub 0% mocy. W ten sposób OpenTherm zwiększa wydajność systemu grzewczego, zmniejsza koszty (rachunki za energię) i wydłuża żywotność kotła.

Termostat OpenTherm może regulować dowolny kocioł OpenTherm. Jeśli kocioł nie obsługuje OpenTherm lub nie chcesz go używać, możesz podłączyć termostat bez tych styków, a jego funkcjonalność będzie taka sama jak termostatu bez Opentherm. W ten sposób termostaty z komunikacją Opentherm mogą być używane tylko z okablowaniem włączania / wyłączania bez sterowania Opentherm.

Tak, jednostka wysyłająca podłączona do bojlera również wymaga wymiany. Jednostka oryginalnego urządzenia i nowego mają różne protokoły komunikacyjne lub nie są sparowane.

Tak, termostaty z wstępnie ustawionymi trybami komfortowymi i ekonomicznymi umożliwiają kilka ustawień trybu użytkownika oprócz stałych programów, których nie można zmienić. Należy zapoznać się z instrukcjami dotyczącymi konkretnego modelu, takiego jak termostat P5611OT, w celu uzyskania procedury.

Termostat nie wymaga oddzielnej ochrony. Kocioł musi być chroniony.

Termostaty kapilarne mogą przełączać się od 0 °C. Pozostałe posiadają system przeciwzamrożeniowy od 5 °C lub 7 °C w zależności od modelu.

Jeśli używasz wielu termostatów, stary jest używany na przykład jako termometr, a nowy jest umieszczony na bojlerze, nie będą one współdziałać. Zarówno z powodu parowania, jak i różnych protokołów komunikacyjnych.

Niestety, nie posiadamy tego typu produktów w naszym asortymencie sprzedażowym.

Tak, pamiętają. Parują się automatycznie w ciągu 5 minut. Wszystkie termostaty w naszym asortymencie parują się po awarii zasilania, a następnie przywracają zasilanie.

Wiadomość ta może oznaczać co następuje:

.

a. Zmierzona temperatura jest poza zakresem (0 °C do 40 °C)
b. Czujnik temperatury jest uszkodzony
Próbuj wymienić baterie, tylko alkaliczne o napięciu 1,5V. Jeśli nie zostanie to poprawione, proszę o reklamację.

Powinno pomóc odłączenie termostatu od kotła i ponowne jego podłączenie. Jeśli błąd ten będzie występował częściej, zalecamy wysłanie towaru do diagnostyki w ramach gwarancji.

Jeśli chłodnica ma złącze termostatu, z którego normalna wtyczka prowadzi do gniazda, to tak (łączy się z zaciskami NO/COM).

Termostaty przewodowe wydają dźwięk po włączeniu. Bezprzewodowe również, ale jednostka odbiorcza zwykle znajduje się w kotle dalej od części mieszkalnej, więc kliknięcie nie jest słyszalne w innych pomieszczeniach.

Zasięg w otwartej przestrzeni mieści się w zakresie 60-100 m, ilość murów zmniejsza zasięg sygnału radiowego. Wybierz zgodnie z parametrem "Zasięg w otwartej przestrzeni". Zasięgu termostatu bezprzewodowego nie można zwiększyć.

Żaden z termostatów nie może automatycznie przełączać ogrzewania i temperatury wody w zależności od taryfy. Prawdopodobnie można użyć jednego z programowalnych termostatów, w których można ustawić ogrzewanie na niższą temperaturę w okresach wysokiej taryfy.

W przypadku większości kotłów obciążenie rezystancyjne ma kluczowe znaczenie. Obciążenie rezystancyjne to takie, w którym nie występuje przesunięcie fazowe między prądem a napięciem, zazwyczaj rezystancyjne urządzenia termiczne. Obciążenie indukcyjne to takie, w którym występuje przesunięcie fazowe między prądem a napięciem, w którym prąd jest opóźniony w stosunku do napięcia. Obciążenia indukcyjne to np. silniki elektryczne, transformatory itp. Każdy termostat ma wyszczególnione maksymalne przełączane wartości obciążenia (rezystancyjne/indukcyjne), zależy to od tego, co klient chce, aby termostat przełączał, oraz od wartości przełączanych urządzeń. Przykład: jeśli kocioł ma przełączanie rezystancyjne 7A, nie mogę użyć termostatu, który ma maksymalne obciążenie 6A.