Tylko 30,00 zł do darmowej dostawy
PROMOCJA na ŻARÓWKI rabat 10% z kodem ZAROWKI10
rabat 20% na Akumulatory ołowiowe i prostowniki z kodem aku20

Dekoder DVB-T2 EMOS EM190-L HD

Symbol J6015
104,00
W magazynie
30 lis 2022 U Ciebie
Ceny za szt..
złącza 1× USB 2.0, 1× HDMI 1.4, 1× miniUSB, 1× IEC, 1× SCART
kodowanie mpeg 2, mpeg 4, h.264, h.265, HEVC
strojenie automatyczne i ręczne
kopia listy kanałów na USB tak
Więcej parametrów
Podstawowe dane
Marka EMOS
Główny kod zamówienia J6015
Kod produktu 2520236500
EAN 8592920105184

Rozszerzony opis

EMOS jest z Wami już 30 lat!

5 oddziałów w Europie

26 krajów eksportujących

390 pracowników

 
 

ZALETY DEKODERA EMOS EM190-L:

 • Idealnie odbiera polskie multipleksy MUX1, MUX2, MUX3, MUX8
 • Menu w języku polskim oraz 21 dalszych językach
 • Obsługuje nowy kodek HEVC, H.265
 • Obsługuje dźwięk cyfrowy Dolby Digital Plus ©
 • Sterowanie za pomocą tylko jednego pilota
  • Dzięki programowalnym przyciskom możemy schować pilot od naszego telewizora i wszystkimi urządzeniami zarządzać pilotem od dekodera.
  • Pilot posiada możliwość zaprogramowania 4 przycisków: TV/AV, VOL-,VOL+,POWER.
 • EPG – elektroniczny przewodnik po programach na 7 dni do przodu
 • Umożliwia nagrywanie programów na USB wraz z rozszerzonymi funkcjami:
  • natychmiastowe rozpoczęcie nagrywania
  • funkcja planowania nagrywania z EPG
  • TIMESHIFT – opóźniony start/ zatrzymywanie oglądanego programu
 • Możliwość stworzenia listy ulubionych kanałów
 • Tworzenie kopii zapasowych oraz kopiowanie listy kanałów na USB
 • Obsługuje TELETEXT
 • Wspiera zasilanie anteny aktywnej +5V
 • Odtwarzacz multimedialny do filmów lub muzyki z USB
 • Blokada MENU przed niepożądanym przestrajaniem kanałów lub zmiany ustawienia (idealne rozwiązanie dla hoteli, szpitali, pensjonatów lub domów dla emerytów)
 • Blokada rodzicielska
 

Mały, ale zaawansowany odbiornik DVB-T i DVB-T2

Ten niezwykle mały set-top box EM190-L jest idealnym rozwiązaniem dla szpitali, hoteli, pensjonatów, domów spokojnej starości, w których znajdują się tysiące telewizorów LED bez obsługi DVB-T2.
Jeśli zainstalujemy w tych miejscach zwykły set-top box z kolejnym pilotem, namnożymy sobie problemów.  Odbiornik ten doceni również każdy, kto chce korzystać tylko z jednego pilota zdalnego sterowania.

Nasz dekoder DVB-T2 Emos EM190-L posiada certyfikat DVB T2 H.265 HEVC - to oznacza, że będzie on odbierał sygnał po zmianie systemu DVB-T na DVB-T2, która nastąpiła 28 marca 2022 roku.

 

Łatwa instalacja

EMOS EM190-L bez problemów podłączymy do jakiegokolwiek telewizora, anteny czy innego sprzętu elektronicznego dzięki wielu wejściom i wyjściom w jego tylnej części. Po podłączeniu z łatwością też opanujemy obsługę — ułatwi to intuicyjne menu, przewodnik po instalacji i automatyczne dostrajanie programów.

 

Czujnik zewnętrzny w zestawie

Dzięki małym rozmiarom set-top box EMOS EM190-L można wygodnie umieścić z tyłu telewizora. Nie będzie w ogóle widoczny. Wystarczy jedynie wyprowadzić zewnętrzny czujnik IR (kabel połączeniowy ma długość 1 m), zaprogramować uniwersalny pilot z dotychczasowego pilota i w menu wyłączyć panel przedni, aby nie zakłócał telewizora. Od tej pory możemy posługiwać się tylko jednym pilotem. Nawet nie zauważymy, że dekoder jest podłączony. Odbiornik oczywiście zawiera również zintegrowany czujnik sygnałów IR. Jeśli odbiornik zainstalujemy tradycyjnie pod telewizorem, nie musimy podłączać zewnętrznego czujnika IR.

 

Odtwarzanie i nagrywanie na USB

Z przodu tego modelu znajduje się wejście, do którego podłączymy dysk flash USB lub zewnętrzny dysk twardy. W każdej chwili możemy oglądać swoje ulubione filmy lub seriale – na szerokokątnym ekranie i bez reklam. Na USB możemy też nagrywać filmy i programy z telewizora podczas jednoczesnego oglądania innej stacji (w ramach jednego multipleksu). Możemy sami sterować początkiem i końcem nagrywania lub skorzystać z funkcji „timer”. Dzięki niej nagrywanie zostanie automatycznie włączone i wyłączone w odpowiednim czasie.

 

Inteligentny pilot w zestawie

Pilot zdalnego sterowania o długim zasięgu, znajdujący się w zestawie zapewnia nam mnóstwo możliwości.
Pilot ma 4 programowalne przyciski do sterowania telewizorem z funkcją uczenia się: TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV. Łatwo zaprogramujemy te funkcje z dotychczasowego pilota do telewizora i potem możemy korzystać z podstawowych funkcji bezpośrednio za pomocą uniwersalnego pilota. Stary pilot do telewizora możemy schować i używać jednego pilota zdalnego sterowania do obsługi dekodera oraz telewizji. Zapamiętane kody pozostaną w pamięci również po wyjęciu baterii.
Do dyspozycji mamy również prosty pilot z dużymi przyciskami, który nie zawiera przycisku MENU. Pilot ten można wykorzystać wszędzie tam, gdzie ustawienia dekodera mogą być niepotrzebnie przypadkowo zmieniane. Ta opcja na pewno przyda się starszym użytkownikom, którzy chcą mieć duże przyciski i cenią sobie łatwość obsługi.

Do dyspozycji mamy również prosty pilot z dużymi przyciskami, który nie zawiera przycisku MENU. Pilot ten można wykorzystać wszędzie tam, gdzie ustawienia dekodera mogą być niepotrzebnie przypadkowo zmieniane. Ta opcja na pewno przyda się starszym użytkownikom, którzy chcą mieć duże przyciski i cenią sobie łatwość obsługi.

Pilot do dekodera SENIOR.

 

Centrum multimedialne

To nie jest zwyczajny dekoder, ale najwyższej klasy centrum multimedialne, które zapewni tysiące godzin doskonałej rozrywki. Oprócz wielu kanałów telewizyjnych dostroimy za jego pomocą wiele stacji radiowych, odtworzymy filmy i muzykę z dysku USB oraz będziemy mogli oglądać prezentację zdjęć z podkładem muzycznym.

 

Narzędzie świadomych rodziców

Możemy łatwo skasować listę dostrojonych kanałów lub ustawić hasło do stacji nieodpowiednich dla dzieci. W ten sposób sami decydujemy o tym, co dziecko ogląda w telewizji. Jeżeli chcemy także kontrolować czas, który spędza przed ekranem, użyjemy blokady rodzicielskiej. W ten prosty sposób możemy ograniczyć dostęp do całego dekodera.

 

Dekoder z certyfikatem

Tylko w przypadku cyfrowych odbiorników TV z certyfikatem „zweryfikowano DVB-T2” mamy pewność, że potrafią one właściwie dekodować sygnał nadawania.

 

Często zadawane pytania i odpowiedzi

▼ Jak zaprogramować uniwersalny pilot zdalnego sterowania?

Pilot zdalnego sterowania EM190/EM190S ma 4 programowalne przyciski do sterowania TV: TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV. Łatwo zaprogramujemy te funkcje z dotychczasowego pilota do telewizora i potem możemy korzystać z podstawowych funkcji bezpośrednio za pomocą pilota EM190.

Programowanie przycisków

 1. Przez naciśnięcie i przytrzymanie przycisku SET przez 5 sekund pilot zostanie przełączony w tryb uczenia się (dioda LED zacznie świecić jaśniej).
 2. Jeśli dioda LED świeci światłem ciągłym, umieszczamy dotychczasowy pilot i pilot EM190 naprzeciwko siebie w odległości 0–5 cm. (W trakcie programowania najlepiej jest odległość zmieniać. Niektóre piloty wymagają przyłożenia do siebie diody wysyłającej i odbierającej IR niemal bez odstępu, a inne wymagają większej odległości).
 3. Na pilocie EM190 krótko naciskamy i zwalniamy przycisk, który chcemy zaprogramować. Dioda LED zacznie migać (pilot jest gotowy do odbioru kodu przez 15 sekund, jeśli w tym czasie przesłanie kodu się nie uda, należy powtórzyć cały porces)
 4. Naciskamy kilkakrotnie, zmieniając długość naciskania, przycisk na pilocie do telewizora tak długo, aż dioda LED na pilocie EM190 mignie dwukrotnie i zacznie świecić światłem ciągłym.
 5. Naciskamy kolejny przycisk, który chcemy zaprogramować. Gdy dioda znów zacznie migać, powtarzamy proces uczenia.
 6. Po zakończeniu procesu uczenia naciskamy przycisk Set, dioda LED gaśnie.
 7. Sprawdzamy działanie zaprogramowanych przycisków. Jeśli kod nie został odebrany poprawnie przez któryś z przycisków, powtarzamy programowanie.

Uwaga.
Zapamiętane kody pozostaną w pamięci również po wyjęciu baterii.
Przyciski można programować indywidualnie. Nie musimy za każdym razem programować wszystkich przycisków. Po zaprogramowaniu przycisków ich naciskanie musi powodować mignięcie diody z taką samą długością impulsu dla wszystkich przycisków (bardzo krótki impuls). Jeśli po naciśnięciu któregoś z przycisków dioda mignie z inną długością impulsu, należy powtórzyć zaprogramowanie tego przycisku.
Różne piloty wymagają innej długości naciskania przycisków, a także innej odległości od drugiego pilota podczas programowania. W przypadku niektórych pilotów do przesłania kodu konieczne jest krótkie naciśnięcie przycisku, inne wymagają powtórnego krótkiego naciśnięcia lub długiego naciśnięcia przycisku.
Jeśli programowanie przycisków sprawia nam trudności, wymieniamy baterie w pilocie do TV i zmieniamy odległość między pilotami podczas programowania.
Niektóre piloty do starszych telewizorów LG wykorzystują specyficzny nadajnik IR, z którego nie udaje się odebrać kodu sterującego. Jeśli nie udaje się nam zaprogramować obsługi telewizora marki LG, próbujemy użyć innego pilota do TV marki LG. Wszystkie podstawowe komendy (TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV) działają we wszystkich typach pilotów marki LG.
Piloty do TV znanych marek są wzajemnie wymienne. Oznacza to, że podstawowe funkcje zdalnego sterowania zawsze działają we wszystkich telewizorach tej samej marki. Jeśli nie udaje nam się odebrać kodu sterującego z pilota, próbujemy przesłać kod za pomocą innego pilota do TV tej samej marki.

 

▼ Jakiego kabla HDMI mam użyć: 1.3, 1.4, 2.0 ...?

Do podłączenia tego dekodera wystarczy dowolny kabel HDMI.

 

▼ Jaką długość ma kabel czujnika zewnętrznego?

Kabel czujnika zewnętrznego IR ma długość 1 m.

 

▼ Co zawiera opakowanie?

 • EM190S/L
 • Uniwersalny pilot zdalnego sterowania
 • Instrukcja obsługi
 • 2× baterie AAA
 • Zewnętrzny czujnik IR
 • Zewnętrzne źródło zasilania
 

 

▼ Czy w dekoderze jest możliwość wyłączenia panelu przedniego LCD?

Tak, jest taka możliwość. Tę funkcję można włączyć lub wyłączyć w zależności sposobu użytkowania odbiornika. Przedni wyświetlacz można całkowicie wyłączyć w menu.

Wyłączenie zegara w trybie czuwania
Menu – Narzędzia – Automatyczne wyłączenie – Zegar

Informacja o numerze kanału na LCD
Menu – Ustawienia systemowe – System TV – Panel przedni

 

▼ Aktualizacja oprogramowania do odbiornika EM190S/EM190L

Dostępna jest nowa wersja oprogramowania do odbiornika EM190S/EM190L oznaczona numerem 20200305.

Link do nowej wersji.

Instrukcję aktualizacji oprogramowania można pobrać tutaj.

Nowości i poprawki w tej wersji:

 • Poprawiono rozdzielczość obrazu w trybie awaryjnym po włączeniu odbiornika bez podłączenia TV na 1080i
 • Poprawiono wyświetlanie napisów w MUX 23
 • Poprawiono nazwę w menu OSD Ustawienia panelu -> Panel przedni
 • Poprawiono nazwę w menu OSD Automatyczne wyłączenie/Automatyczne wyłączenie i zegar
 • Poprawiono działanie odbiornika przy przełączaniu na Radio. Okno informacyjne jest wyświetlane po przełączeniu kanału tylko przez czas ustawiony w menu. Potem ekran jest wyłączany. Stacje radiowe można normalnie przełączać za pomocą przycisku CH +/-.
 • Poprawiono działanie odbiornika po zakończeniu działania timera. Obecnie po zakończeniu działania timera odbiornik przejdzie w stan, w jakim się znajdował przed uruchomieniem timera. Jeśli odbiornik był włączony, pozostanie włączony. Jeśli odbiornik znajdował się w trybie czuwania, zostanie przełączony w tryb czuwania.

▼ Jak dokonać łączenia i obróbki zarejestrowanego nagrania w komputerze?

Instrukcja dotycząca montażu i edycji nagrań, zarejestrowanych za pomocą odbiornika EM190S/EM190L, znajduje się w sekcji Do pobrania lub tutaj.

 

▼ Jakich pilotów można użyć?

J50988

Zamienny pełnowartościowy pilot zdalnego sterowania do dekoderów EM190, EM190S i EM190L.
Pilot ma 4 programowalne przyciski do sterowania telewizorem z funkcją uczenia się: TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV. Łatwo zaprogramujemy te funkcje z dotychczasowego pilota do telewizora i potem możemy korzystać z podstawowych funkcji bezpośrednio za pomocą uniwersalnego pilota. Dotychczasowy pilot do telewizora możemy schować i używać jednego pilota zdalnego sterowania do obsługi dekodera oraz telewizji. Zapamiętane kody pozostaną w pamięci również po wyjęciu baterii.

J50989

Zamienny uproszczony pilot zdalnego sterowania do dekoderów EM190, EM190S i EM190L.
Prosty pilot z dużymi przyciskami, który nie zawiera przycisku MENU. Pilot ten można wykorzystać wszędzie tam, gdzie ustawienia dekodera mogą być niepotrzebnie przypadkowo zmieniane. Przyda się także wszystkim użytkownikom, którzy chcą mieć duże przyciski i cenią sobie łatwość obsługi. Dlatego doskonale sprawdzi się w pensjonatach, hotelach, szpitalach oraz wszędzie tam, gdzie użytkownik powinien mieć ograniczony dostęp do podstawowych funkcji odbiornika.

Pilot ma 4 programowalne przyciski do sterowania telewizorem z funkcją uczenia się: TV Power, Vol+, Vol-, TV/AV. Łatwo zaprogramujemy te funkcje z dotychczasowego pilota do telewizora i potem możemy korzystać z podstawowych funkcji bezpośrednio za pomocą uniwersalnego pilota. Dotychczasowy pilot do telewizora możemy schować i używać jednego pilota zdalnego sterowania do obsługi dekodera oraz telewizji. Zapamiętane kody pozostaną w pamięci również po wyjęciu baterii.

 

 • Bezpłatna dostawa od 30 zł
  Bezpłatna dostawa od 30 zł
 • 99% Zadowolonych klientów
  99% Zadowolonych klientów
 • Ekspresowa wysyłka
  Ekspresowa wysyłka
 • Testowane w laboratorium
  Testowane w laboratorium
Najważniejsze parametry
złącza 1× USB 2.0, 1× HDMI 1.4, 1× miniUSB, 1× IEC, 1× SCART
kodowanie mpeg 2, mpeg 4, h.264, h.265, HEVC
strojenie automatyczne i ręczne
kopia listy kanałów na USB tak
Pozostałe parametry
pilot zdalnego sterowania tak
sposób strojenia (automatycznie/ręcznie) tak/tak
możliwość nagrywania (PVR) tak, przez USB
odbiór sygnału (SD/HD) SD, HD
ilość tunerów
język menu OSD CZ, PL, SK, HU, EN, SI, GER, HR, RU, TU, SRB, LT, LV, SE, FI, BG, NL, FR, NO, IT, ES, PT
maksymalna Ilość równoczesnych nagrań 1
timeshift (przesunięcie czasowe) tak
teletekst tak
możliwość edytowania listy kanałów tak
możliwość odbierania sygnału radiowego tak, przez DVB-T, DVB-T2
aktualizacja przez USB tak
proporcje ekranu 4:3PS/4:3LB/16:9
napisy OSD, srt
pasmo częstotliwości tunera 174–230MHz, 474–860 MHz
system plików twardego dysku FAT32, NTFS
EPG Przewodnik po programach 7 dni
zasilanie anteny 5 V/100 mA
formaty video .avi, .mpg, .dat, .vob, .div, .mov, .mkv, .mjpeg, .ts, .trp, mpeg2, mpeg4, mpeg1, h264, h265
zasilanie 100 V/240 V AC 50–60 Hz
rozdzielczość video 1080p/1080i/720p/480p/576p/480i/576i
format nagrywania TS do swobodnego odtwarzania
formaty zdjęć jpeg, bmp, png, gif, tiff
formaty audio mp3, aac, m4a, mpa, wav, wma
gry nie
zintegrowany interfejs CI nie
blokada rodzicielska tak
zużycie energii (włączone/stand-by) 5 W/<1 W
DVB-T/DVB-T2 DVB-T2
wejściowy poziom sygnału -75,2 do -23,9 dBm
wymiary 120 × 75 × 25 mm
opakowanie 1 szt., pudełko
Pliki do pobrania
Dokumenty i pliki dostępne do pobrania
Produkty powiązane

Produkty powiązane (9)

Pilot do dekodera EMOS EM190/EM190S/EM190L
43,20
W magazynie
Przewód HDMI 2.0 wtyk A - wtyk A, ECO, 1,5m
17,50
W magazynie
Przewód AV SCART - SCART, 1m
14,10
W magazynie
Kabel koncentryczny CB113UV, 100m
430,00
W magazynie
Wtyczka F 5,0/7,0 do kabla koncentrycznego CB113N
11,00
W magazynie
Antena zewnętrzna EM-9086, 0–100 km, DVB-T2, DAB, FM, filtr LTE/4G
235,00
W magazynie
Antena uniwersalna EM-DIO2, 0–80 km, DVB-T2, filtr LTE/4G
176,00
W magazynie
Pilot do dekodera EMOS EM190/EM190S/EM190L dla seniora
43,60
W magazynie
Ocena produktu

Ocena produktu

Te opinie są niezależnymi opiniami naszych klientów, którzy zakupili ten produkt w sposób potwierdzony. Więcej tutaj.